Zavrieť

Porady

Penetracia pred malovanim

Chystam sa vymalovat miestnost v dome z roku 1945, naposledy bola miestnost malovana pred cca 20 rokami. Z vlastnej skusenosti viem ze pri valcekovani sa mi bude omietka lepit na valcek. (v minulosti som pouzival len maliarsku stetku prave z tohoto dovodu)

Kamos mi poradil aplikovat pred malovanim akrylatovy penetracny nater. Z obchodu som si doniesol dokonca 'Hlbkovy penetracny nater', ktory ma o 25% vacsiu penetracnu schopnost.

Napadla ma jedna vec. Strop je robeny tak, ze na doskach je rakosie, na nom omietka a nasledne malovka. Nemoze sa stat ze mi omietka zo stropu koli penetracii opada?!?

Dakujem za odpovede, dufam ze sa najde niekto s praktickou skusenostou.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nic neopada. Bez penetracie to ani neskusaj, bude sa to supat dole. Mozes to nanasat tiez kludne valcekom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môže sa to stať , ale nie zo stropu ale zo stien. Všetko záleží od podmienok a použitých farieb v minulosti.Akrylovým penetrákom totižto uzavrieš priedušné póry v farbe ktorá je na ,,poredpokladám na vlhkej omietke".Spomínate že ste mali problém pri poslenom malovaní. Ak ste malovali primalexom alebo podobným bordelom , môžem vám len doporučiť aby ste farebné vrstvy oškriabali po omietku a vymaľovali nanovo.Inak to budete robiť pri najbližšom maľovaní.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

ja, ak by som nemusel , by som uz nikdy "nepresiel" z vapna na iny nater.
1 0
Megin Megin

Megin je offline (nepripojený) Megin

Skrabat staru malovku sa mi moc nechce, ale steny vlhke nie su. Mam v plane prave pouzit primalex - aj farebny (namiesany v obchode). V minulosti s nim nebol dajaky problem. Ake su ine alternativy?

Edit: este maly dotaz: Za drevennou zarubnou je odpadnuty kus omietky a malty je to cca 4 cm hlboke a asi 10x4 cm vysoke a siroke... sadrovat to asi nemozem lebo na to je to moc velke a sadra by odpadla... co pouzit? Dajaka maliarska malta alebo daco take? Da sa kupit aj daco mensie?
Naposledy upravil Megin : 14.07.08 at 10:08
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
A preco to neomalujes vapnom. Ak je dom 60 rocny a maloval sa po 20 rokoch, nic nemusis skrabat a vapno je len vapno, len to treba vediet. Akakolvek syntetika, co su vsetky tie super nove materialy sa Ti vypomsti. Len s farbou je u vapna problem. Ak sa Ti aj podari najst nejake tonovacie pripravky farba nebudee stala, casom bledne, ak to neurobis dobre, moze to robit flaky s nerovnomernym blednutim. Ak ale neupustis od farby, potom asi len proces zacinajuci penetraciou.
1 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

preco sa vlastne musi penetrovat stena pred malovkou?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
tiger111 Pozri príspevok
preco sa vlastne musi penetrovat stena pred malovkou?
Nemusí sa penetrovať.Penetruje sa preto aby sa znížila nasiakavosť steny alebo predchádzajúcich vrstiev maľovky.Ak je stena moc nasiakavá tak rýchlo vysaje z farby vodu a farba sa potom zle prilepí na stenu.Je to dôležité respektíve nutné najmä pri nanášaní farby valčekom a pri nanášaní na nekvalitné farby ktorými bolo maľované predtým,napríklad Primalex.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Treba penetrovať nové hrubé omietky pred štukom?
poschodie - vrecovaný cemix jadrová omietka
prízemie -Unimalt + šaštín
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Treba penetrovať nové hrubé omietky pred štukom?
poschodie - vrecovaný cemix jadrová omietka
prízemie -Unimalt + šaštín
Neviem presne cemix maltu nepoznám ,unimalt určite netreba.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Treba penetrovať nové štukové omietky pred maľovaním?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

pivko Pozri príspevok
Treba penetrovať nové štukové omietky pred maľovaním?
áno treba.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
pivko Pozri príspevok
Treba penetrovať nové hrubé omietky pred štukom?
poschodie - vrecovaný cemix jadrová omietka
prízemie -Unimalt + šaštín
výhoda klasiky je v tom , že na druhý den po hrubej omietke ide pucovka, t.j. čerstvé do čerstvého, ak to necháš vyschnuť, treba dať spojovací mostík, aspon duvilax.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ked je primalex bordel, tak co je potom to prave?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

To su také vymysly perfekcionistov, toto NE, hento NE

pokiaľ je stena v poriadku,nie je popraskaná, nevlhne, nerobí sa v kútoch pleseň,

tak nie je očom, kupim prvú farbu na maľovanie hoci aj Primalex, valček a maĺuje sa.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Čaute, pred 10 rokmi som maľovala halu, v ktorej máme aj krb. Po 5 rokoch mi začala maľovka praskať na sadrokartóne. Neviem čím bola maľovaná a ani či bol daný penetrák, pretože nám to maľoval maliar. Pred 2 rokmi sme ju komplet oškrabali, dali penetrák a tento mesiac som si všimla, že na 2 miestach zas sú malé prasklinky. Mám dobrého sadrokartonistu, ktorý montuje naozaj perfektne a on mi povedal, že on teraz už dáva sieťku a vakuje sadrokartón klasicky ako stenu. Keď budem chceiť maľovať, že mi ho komplet zoškrabe a natiahne vakovku. Čo myslíte, iné už nepomôže?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Praskliny môžu mať rôzne príčiny.Z vášho popisu nedá určiť či áno ,alebo nie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nechce sa mi zakladat novu temu tak pisem sem:

co je za techniku taka flakata farba ktoru som videl na stene medzi kuchynskou linkou a skrinkami? Nechcem tam mat kachlicky, ale zasa by ta farba mala byt umyvatelna. tiez som ju videl v prespore na kupelnovej stene. pripomina mi to sadrovu stierku a zagletovanu s farbou. ale sadra asi nieje moc umyvatelna.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je treba penetrovat sadrove omietky a sadrokarton? Den Braven S-T70 je vhodna penetracia na taketo ucely? Da sa s tym penetrovat aj anhydrit pred pokladanim dlazby alebo plavajucej podlahy?


Inak ma zaujima, ze ked je sadrova omietka ktora ma akoze pohlcovat a uvolnovat vlhkost, po penetracii sa tato schopnost asi znizi. Tiez to moze v rozpore s nazorom, ze nedavat na stenu kleber a sietku, lebo nebude dychat stena.. a penetracia nespravi to iste?

Zaujima ma hlavne odpoved pana Antona M.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nikto nemaloval?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sádra sa musí bezpodmienečne penetrovať(inak to opadá a narobí lízance).Stačí aj tým S-T 70 a ak môžem doporučiť tak radšej v menšej koncentrácii 2:1 a na dvakrát.Tie vlastnosti o dýchaní sú síce pravdivé ale! penetrák po pár rokoch tak či tak rozožerú soli obsiahnuté v sádre alebo štuku.... a penetrovaním sa vytvára veľmi tenučká membrána ktorá je účinná len pár mesiacov.Preto ak by ste napenetrovali teraz a šli maľovať o 3-4 mesiace tak už by s tým boli problémy a malo by sa penetrovať znova..Dá sa s tým penetrovať aj podlaha ,ale lepšie je použiť najmä pod dlažbu original výrobky na to určené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať