Zavrieť

Porady

duálne zobrazenie EURA a SKK

zdravím vás vsetkých,

myslím ze ako mini-podnikatel v gastronómii by sa patrilo na prednej strane upozornit zákazníka na to ze ceny v Skk vyzerajú akosi nesúrodné z cenami v Euro napr. Polievka je - bude - za 1,90 Euro a v Skk je to 57,239 cize 57, 24 .
Doteraz to boli pekné zaokrúhlené ceny a tú polievku som ponúkala za 59 Skk
Na druhej strane nechcem zdrazovat a v podstate dokonca aj íst s cenou trosku dole , ale nie sú tie Skk ceny na az 2-3-tie desatinné miesto smiesne?
Chcem na to upozornit zákazníka aby mal pre to pochopenie ale neviem ako by som to najlepsie z dvoma ci troma vetami sformulovala. Nájde sa niekto kto si robil uz s tým hlavu a cosi skombinoval a bol by ochotný sa s tým so mno podelit?
Tak díky dopredu a uvidíme kto sa ozve.
Inguliena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    *Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

    Znovuzrodený z popola. *Fénix
    inguliena Pozri príspevok
    zdravím vás vsetkých,

    myslím ze ako mini-podnikatel v gastronómii by sa patrilo na prednej strane upozornit zákazníka na to ze ceny v Skk vyzerajú akosi nesúrodné z cenami v Euro napr. Polievka je - bude - za 1,90 Euro a v Skk je to 57,239 cize 57, 24 .
    Doteraz to boli pekné zaokrúhlené ceny a tú polievku som ponúkala za 59 Skk
    Na druhej strane nechcem zdrazovat a v podstate dokonca aj íst s cenou trosku dole , ale nie sú tie Skk ceny na az 2-3-tie desatinné miesto smiesne?
    Chcem na to upozornit zákazníka aby mal pre to pochopenie ale neviem ako by som to najlepsie z dvoma ci troma vetami sformulovala. Nájde sa niekto kto si robil uz s tým hlavu a cosi skombinoval a bol by ochotný sa s tým so mno podelit?
    Tak díky dopredu a uvidíme kto sa ozve.
    Inguliena
    Tým, že zobrazíš cenu duálne ,zákazník bude mať možnosť uvidieť ,že kurz Eura = 30,1260 - myslím ,že upozorneniami pre zákazníka toho moc nedosiahneš a 2-3- vetami už vôbec nie
    A ešte niečo : veď môžeš ponúknuť polievku za 1,96 Eur.
    1,96 x 30,1260 = 59,04

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    hanelie Pozri príspevok
    59 Sk = / 59: 30,1260 = 1,96€
    Ako sa správne zaokrúhluje? 59:30,1260 =1,9584 a až potom na 2 desatinné miesta alebo hneď na 2?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Do 16.1. by si mohla predavat polievku za 59,- cize 1,96€ no a 17teho januara zlacnis na 1,95 / 1,90 alebo zdrazies na 1,99 alebo 2 - aby sa ti lepsie vydavalo.
    Dakujem za tabulku.
    Ono z matiky som zrovna neprepadla, ale v gastronómii, teda lepsie povedané ked sa z nieco zákazníkovi predáva malo by to prebiehat korektne a podla nejakej schémy.
    Takze díky.
    Hallo karpis,
    Dakujem za tie pravidlá zaokrúhlovania.
    No z matiky som zrovna neprepadla, ale si myslím ze ked ponúkam sluzby zákazníkovi ( t.j. nieco predávam ) tak by to malo prebiehat korektne a podla nejakej schémy a o to mi aj ide.
    takze díky
    Dakujem vsetkým za príspevky,

    ja chcem aby boli obe strany spokojné,ja aj zákazník, ale zároven nechcem mat smiesne sumy v jedálnom a nápojovom lístku ktoré sú uvedené na dve desatinné miesta ci v Skk alebo Euro. Alebo MUSÌM euro-prepocet uviest na dve ci tri desatinné miesta? je na to zákon?
    A ako sa bude cítit zákazník ked mu bude tancovat pred ocami tolko císel?
    Vie aj tu niekto odpoved?
    zase raz na tú istú tému,
    nájde sa medzi vami Gastro-podnikatel v restauracnom sektore ktorý by mi dal tip ako tá zmena prebieha u neho? Myslím tým zobrazenie oboch cien v jedálnom lístku. prezradí mi to niekto?
    díky dopredu prosím o odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.