Zavrieť

Porady

Čistiace prostriedky

Začala som účtovať v našej firme jednoduché účtovníctvo a chcem sa poradiť.


Môžem dať do daňovo uznateľných nákladov firmy aj čistiace prostriedky kúpené pre upratovačku, napr. spreje do WC, fixinelu, mydlá, toaletné papiere, a podobné? Ak áno, dám to do prevádzkovej réžie, keď nie, tak čo s takými výdavkami robíte?


Ďakujem veľmi pekne za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    samozrejme do nákladov...ako aj vercajch pre upratovačku...

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ďakujem všetkým milým poradcom. Ja som to aj tak chcela spraviť, len pôvodná účtovníčka to proste vyhadzovala z daňovo uznateľných nákladov.

    Pekný deň, aj keď u nás upršaný!!!

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    ZuzanaP
    Ďakujem všetkým milým poradcom. Ja som to aj tak chcela spraviť, len pôvodná účtovníčka to proste vyhadzovala z daňovo uznateľných nákladov.

    Pekný deň, aj keď u nás upršaný!!!
    Samozrejme to je daŇovo uznaný náklad

    nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

    nikitaf1
    caute poradaci... otazka mozno odveci, ale pre istotu. Podnikatel kupil do skladu mop, dala som to na prevadzkovu reziu, kludne mozem uznat aj dph ze?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikitaf1 Pozri príspevok
    caute poradaci... otazka mozno odveci, ale pre istotu. Podnikatel kupil do skladu mop, dala som to na prevadzkovu reziu, kludne mozem uznat aj dph ze?
    Ak ste platiteľ dph a máte doklad od platiteľa, samozrejme, že nárok na odpočet vzniká.

    nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

    nikitaf1
    dakujem moc za radu, som nevedela preco by som nemohla ale istota je istota.. este raz dik

    Čistiace prostriedky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.