Zavrieť

Porady

drevený strop

Mohol by mi niekto poradiť aké hrubé trámy (V x Š) mám dať na drevený strop pričom svetlá šírka stropu je 5m, 3m a 3,3m. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    szabod Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto poradiť aké hrubé trámy (V x Š) mám dať na drevený strop pričom svetlá šírka stropu je 5m, 3m a 3,3m. Ďakujem
    ak ti to tu niekto napise tak ty ich tam naozaj das a budes tam byvat?

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    to som rad
    tie rozmery ti moze povedat len statik, zalezi od toho co je na tych tramoch, ich vzdialenosti a tak.
    cim vacsi rozpon tym su tramy podstatne vacsie..rastie to kvadraticky (teda dvojnasobne)

    jaruj je offline (nepripojený) jaruj

    starnem ale zatial nevadi jaruj
    szabod Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto poradiť aké hrubé trámy (V x Š) mám dať na drevený strop pričom svetlá šírka stropu je 5m, 3m a 3,3m. Ďakujem
    Nemohol, ako sa tu uz spominalo. Je na to malo udajov. Treba poznat co nad tym je a ake bude zlozenie podlahy aby sa dalo vypocitat zatazenie. Cize by bolo vhodne mat rez domom aby sa dalo urcit zatazenie, rozpon a sposob uchytenia. O vyske a sirke tramov rozhoduje unosnost (ci sa to nezlomi), uzitkovost (ci sa to neprehne viac ako je pripustne), sposob uchytenia alebo priestorove moznosti (cize rozmery sa upravuju z konstrukcnych dovodov) a dosiahnutelnost materialu (cize co sa da realne kupit popr. vyrobit)

    zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

    lektor aj zuzik29
    my ideme robit dreveny strop tramy budu 140x200, rozpon max. 6m
    na nom bude drevene dosky,osb2,2 a poter 4cm , nato podlaha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.