Zavrieť

Porady

Montované domy

milujúca matka
chcem sa spýtať treba v montovanom dome medzi obvodovú stenu a sádrokarton dávať parozábranu a do podkrovia sa môže pod strechu montovať OSB dosky a na ne priamo sádrokarton dakujem
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Montovany dom je komplexnejsi, dufam, ze sa donho nepustas iba tak bez studia. Lebo na murovanom sa da tiez dost pokazit, ale aspon ti nespadne za 2 roky. Pri montovanom sa da pokazit ovela viac a prehnite drevo uz tazko opravis.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
to viem ale kde študovať? všetko čo sa dalo som si pozrela na internete a čo moja otázka?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Treba kupit literaturu k teme montovane domy.

Co sa tyka tvojej otazky, montovany dom je cely vyplneny vatou, takze parozabranu treba uplne vsade. Maly zanedbany detail moze sposobit, ze sa dostane do tej izolacie vlhkost a znehodnoti sa.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

hlavne si rozmysli preco chces vlastne montovany dom
0 0
trillianka trillianka

trillianka je offline (nepripojený) trillianka

no ja sa do toho vobec nevyznam, ale nasa znama stavbarka nam pomahala vyberat system (firmu) a nasli sme tuto:
w3.atrium-sk.sk/Rez-domom-16.html
Je tam aj zhruba popis co je v stenach a tak... dufam, ze to aspon trosku pomoze
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
čo znamená pojem hrubá stavba- vonkajšie a vnútorné priečky, krytina, a stropy len neviem či aj strop v podkroví čiže podlaha na povale ten čo nám to staval tvrdí že nie? dakujem
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
chcem sa spýtať ked nejde na podlahu beton ale drevoštiepka(OSB doska) ako sa lepí na ňu dlažba ( do kúpelne), aký je postup Ďakujem
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Adaka Pozri príspevok
chcem sa spýtať ked nejde na podlahu beton ale drevoštiepka(OSB doska) ako sa lepí na ňu dlažba ( do kúpelne), aký je postup Ďakujem
OSB dosku treba najprv napenetrovať, napr. DUVILAXOM, po zaschnutí normálne lepiť bežným lepisdlom na dlažby.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

Na OSB dosku neodporúčam lepiť dlažbu, nemá to veľkú trvácnosť, mimochodom osb dosku nenapenetrujete, je odolná voči vlhkosti.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
tak ako to máme spraviť aby to bolo OK
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
tommi_d Pozri príspevok
Na OSB dosku neodporúčam lepiť dlažbu, nemá to veľkú trvácnosť, mimochodom osb dosku nenapenetrujete, je odolná voči vlhkosti.
Viem, že OSB doska je odolná voči vode, je to predsa skoro samé lepidlo a drevené piliny. Penetrácia sa robí preto, aby sa nelepilo lepidlo na lepidlo (to sa predsa nikdy nerobí). Ja to mám doma už 6 rokov aj dokonca pod pračkou a nič sa nedeje a o trvácnosť sa vôbec nebojím
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
a ešte ako lepiť na zelený sadrokarton obkladačky dík
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Adaka Pozri príspevok
a ešte ako lepiť na zelený sadrokarton obkladačky dík
Úplne normálne, bežným lepidlom
0 0
vxyz vxyz

vxyz je offline (nepripojený) vxyz

ak chces difuzne otvorenu konstrukciu zabudni na nieco comu hovoria parozabrana - inak sa priprav ze stavias foliak :-)
envirodom.sk, len koli informaci co je difuzne otvorena stena...
v
0 0
Arak0007 Arak0007

Arak0007 je offline (nepripojený) Arak0007

Co sme si vybrali firmu na stavbu montovaneho domu, tak na podlahach su protihlukove potery a ani steny nebudu z osb dosky, ty budes mat osb dosky?
0 0
vxyz vxyz

vxyz je offline (nepripojený) vxyz

AndrejG Pozri príspevok
Treba kupit literaturu k teme montovane domy.

Co sa tyka tvojej otazky, montovany dom je cely vyplneny vatou, takze parozabranu treba uplne vsade. Maly zanedbany detail moze sposobit, ze sa dostane do tej izolacie vlhkost a znehodnoti sa.

- čo to je vata ????
- rozhodne si treba vybrať správnu konštrukciu steny drevostavby - kôli konštrukčnej bezpečnosti by som určite siahol po difúzne otvorenej konštrukcii a tam parozábrana nepatrí!!!!!!!

v
0 0
vxyz vxyz

vxyz je offline (nepripojený) vxyz

Adaka Pozri príspevok
tak ako to máme spraviť aby to bolo OK
difúzne otvorená konštrukcia steny...
0 0
peter halaj peter halaj

peter halaj je offline (nepripojený) peter halaj

Našiel som firmu stavomont zo zvolena.Robia namiesto osb, fermacel nemá niekto stím skúsenosť.Sú tam dobré ceny domov tak teraz neviem
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

je to tu v poslednej dobe príliš prestavomontováno.....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

vxyz Pozri príspevok
ak chces difuzne otvorenu konstrukciu zabudni na nieco comu hovoria parozabrana - inak sa priprav ze stavias foliak :-)
envirodom.sk, len koli informaci co je difuzne otvorena stena...
v
ty si fóóóliaááák,načo mám púšťať paru do steny,haaaaaaaa????!!!!!!!!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať