Zavrieť

Porady

vrecko na pranie jemnych textilii - na zips

pozdravujem,
uz dlhsiu dobu som sa chystala usit si velmi prakticku a uzitocnu vec - vrecko na pranie,
- pred dvoma rokmi som si ho doniesla z Anglicka, kde ho bezne v domacnostiach pouzivaju, u nas na Slovensku som si v ziadnom obchode nevedela kupit - ani nevedeli o com hovorim
- pouzivam ho na pranie jemnych bluzok, spodneho pradla, pancuch a pod. v automatickej pracke ( nic neperiem v ruke )
- jedno vrecko mi vsak nestaci, tak konecne dnes som si dalsie vrecko na pranie usila a este si usijem a aj pre kolegyne do prace
- na sitie som pouzila zbytok zaclony, 30 cm dlhy zips a stuzku - za 15 minut bolo vrecko hotove
- chvalim a doporucujem

prikladam foto :
- original vrecka na pranie z Anglicka
- vyvratene vrecko, takto mi sluzilo ako vzor na sitie
- dnes som usila svoje dalsie vrecko na pranie
o 025.jpg  
o 026.jpg  
o 041.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    toska je offline (nepripojený) toska

    toska
    a predstavte si , ze mne ho kdesi kupil manzel pred 2 rokmi tu na slovensku, sikovna vecicka.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    A ja som si kúpila pred niekoľkými rokmi určitú značku aviváže, kde takéto vrecúška boli ako darček. S tým rozdielom, že zapínanie nebolo na zips, ale len na šnúrku, kde sa vrecúško stiahlo. Myslím, že je to viac praktické. Pri tom zipse by som sa bála, že sa mi napr. silonky zadrhnú a roztrhnú.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    olybaba Pozri príspevok
    pozdravujem,
    uz dlhsiu dobu som sa chystala usit si velmi prakticku a uzitocnu vec - vrecko na pranie,
    - pred dvoma rokmi som si ho doniesla z Anglicka, kde ho bezne v domacnostiach pouzivaju, u nas na Slovensku som si v ziadnom obchode nevedela kupit - ani nevedeli o com hovorim
    - pouzivam ho na pranie jemnych bluzok, spodneho pradla, pancuch a pod. v automatickej pracke ( nic neperiem v ruke )
    - jedno vrecko mi vsak nestaci, tak konecne dnes som si dalsie vrecko na pranie usila a este si usijem a aj pre kolegyne do prace
    - na sitie som pouzila zbytok zaclony, 30 cm dlhy zips a stuzku - za 15 minut bolo vrecko hotove
    - chvalim a doporucujem

    prikladam foto :
    - original vrecka na pranie z Anglicka
    - vyvratene vrecko, takto mi sluzilo ako vzor na sitie
    - dnes som usila svoje dalsie vrecko na pranie
    Je to aj u nás dostať, my to doma bežne používame.

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Ja mám dve. Jedno som dostala s nákupom spodného prádla grátis a druhé som si potom ešte dokúpila. Takže teraz používam jedno na pranie bieleho prádla a druhé na farebné. A tiež som toho názoru, že sťahovanie na šnúrku je praktickejšie, len treba pridať aj brzdu, ktorú je bežne dostať v textilnej galantérii. Zips a silonky sa podľa mňa nemajú veľmi radi. A aj ušitie je menej prácne, ak použiješ šnúrku s brzdou.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Modroocko Pozri príspevok
    Ja mám dve. Jedno som dostala s nákupom spodného prádla grátis a druhé som si potom ešte dokúpila. Takže teraz používam jedno na pranie bieleho prádla a druhé na farebné. A tiež som toho názoru, že sťahovanie na šnúrku je praktickejšie, len treba pridať aj brzdu, ktorú je bežne dostať v textilnej galantérii. Zips a silonky sa podľa mňa nemajú veľmi radi. A aj ušitie je menej prácne, ak použiješ šnúrku s brzdou.
    Ja na šnúrke spravím jeden uzol a vrecúško sa neotvorí.

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ja na šnúrke spravím jeden uzol a vrecúško sa neotvorí.
    Práveže mne sa už stalo, že sa otvorilo a všetko z neho vypadlo. A keď som spravila dva uzly, trápila som sa potom s rozšnurovaním. Takže som pridala tú brzdu a teraz je to to najlepšie riešenie. Preto to tu píšem, aby sa aj druhí poučili
    Naposledy upravil Modroocko : 16.07.08 at 08:53 Dôvod: ý/í

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Kto ste z Nitry, tak v Polygone nehľadajte, tam ich nemajú ani v jednom obchode

    Už som to obehla

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - dakujem za postrehy, vrecko ma zips z umelej hmoty a ked sa zatiahne, z vnutra vrecka je vsetko hladke, doteraz sa mi nestalo, zeby sa nieco poskodilo
    - na zaklade vasich diskusii skusim usit vrecko aj so snurkou a brzdou - diky za inspirativny tip
    - dajte tip v akych obchodoch by sa mohlo vrecko kupit, nemam stastie, ani vo velkych, ani v malych, ani v drogerii, ani v domacich potrebach ???
    - podla mna je to podobna situacia ako ked sme zhanali silikonovu foliu na pecenie
    cauko

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    dari1 Pozri príspevok
    teraz ich maju tusim v kauflande 3ks za 30 sk
    Tak to je fantastická cena. Ja som si to jedno kúpila za nejakých 60,- Sk. Aj som chvíľu rozmýšľala, či to stojí za tie peniaze.

    zena77 je offline (nepripojený) zena77

    zena77
    mám ich ušité, ja v jednom mám ponožky, nemotajú sa mi kade tade, to je na šnúrku na stiahnutie -s brzdou, a druhé mám na podprsenky - zo zipsom, silonky neperiem v práčke DDD
    a zips je jemnučky - skrytý - nemá sa čo poškodiť DDD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.