Zavrieť

Porady

Stupeň náročnosti práce pre vodičov

Dobry vecer,

prosim Vas aky stupen náročnosti mam priradit pracovnemu miestu - vodič, ktorý prepravuje tovar. Ma to byť stupeň nár. 2 alebo 3.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    V tomto prípade si treba pozrieť prílohu č. 1 Zákonníka práce - charakteristiky stupňov náročnosti pracovných miest. Ja osobne by som bola za 3. stupeň, citujem z charakteritiky: "pracovné miesto zodpovedajúce tretiemu stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon rôznorodých odborných alebo ucelených odborných prác alebo samostatné zabezpečovanie menej zložitých agen, samostatný výkon individuálnych tvorivých remeselnýchc prác, riadenie alebo operatívne zabezpečovanie chodu zariadení alebo prevádzkových procesov spojené so zvýšenou dušenvou námahou s prípadnou zodpovednosťou za zdravie a bezpečnosť iných osôb alebo za ťažko odstrániteľné škody". V tomto prípade je minimálna mzda mesačná vo výške 11 340,- Sk (8 100 x 1,4).
    Dakujem,priradim im 3. stupen, este by som sa chcela opytat, ci aj pri mesačnej minimalne mzde pre 3. stupen t.j 11 340 je potrebne prepocitavat tzv. minimalny mzdový narok, sledovat počet hodin v mesiaci a prepocitavat na minimalnu hodinovu mzdu. Napr. 23 dni: 46,6 *1,4= 65,20 *184= 12649 , minimalna mzda za tento mesiac bude 12 649 Sk ?

    Stupeň náročnosti práce pre vodičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.