Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    nad drvičom uvažujem tiež a už dlhšie, mám na to prispôsobený aj dres, takže hádam tento rok to zrealizujem, myslím že to je ďaľší dobrý pomocník do domácnosti...v rodinnom dome určite

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poradak Michal Pozri príspevok
    Drvic je urcite dobra vec. clovek sa zbavy odpadu ktory by mu bezne v odpadkovom kosi smrdel..
    Hm , príde na to ...komu ako .

    Ak ho nemáš v obývačke , tak by nemal ten kôš vadiť .
    Nehovoriac o tom , že kantajner je hen , len na ulici postavený , stačí sa len k nemu prejsť a kôš vysypať , odpadu sa zbaviť...či ....?

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Ja ho síce nemám, ale pravdupovediac, ani mi nechýba. Má ho jedna moja známa, párkrát som bola pri tom, ako drvila škrupinky od vajíčok alebo šupky zo zemiakov, ale za seba musím povedať, že ten hluk, čo to narobilo, mňa osobne rozčuľoval. Keď sme domov vyberali novú chladničku a umývačku, presadila som si tie najtichšie a najšetrnejšie spotrebiče. A vôbec si neviem predstaviť, že by som túto hrôzu mala doma počúvať. Mám kuchyňu prepojenú s obývačkou, asi by to rozčuľovalo aj ostatných členov rodiny. Neviem síce, aký má typ, ale viem, že za tie zhruba tri roky, čo to majú, sa im to minimálne dvakrát pokazilo. Raz som pri tom bola, s hrôzou som sa pozerala ako rukou vyberala nerozdrvené zvyšky jedla z drviča, hádzala to vedra, aby to nakoniec vyliala do pracovného umývadla a zapchala ho . Strašný pohľad. V duchu som sa modlila, aby sa ten drvič náhodou nejakým zázrakom neopravil, kým tam ona bude mať ruku. Musím povedať, že po takomto zážitku po tomto spotrebiči ani netúžim. Možno boli moje obavy zbytočné, neviem, ale ja by som tam v živote ruku nestrčila. Myslím, že to nie je spotrebič do mojej domácnosti. Ja vynášam smeti denne, vždy po ceste do práce, takže tých pár zbytkov jedla, čo mi ostane, mi kôš neplní ani nesmrdí.
    Myslím, že drvič odpadu je skôr pre tie ekologicky založené domácnosti. Pre tých, čo prírodu chcú vrátiť do prírody.

    toska je offline (nepripojený) toska

    toska
    uf , tak toto mi rozhodne nestoji za to! asi by som do toho ruku nestrcila a co sa tyka hluku moje decka ho narobia dost , dalsi rachot navyse mi tiez nechyba, tak drvic ma u mna minus.

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    :-) kúpili ste si ho medzitým niekto? Možno už sú tichšie a nekazivé ;-)

    Ale vážne - vypadá to ako fajn vec...ešte stále to nie je na lepšej úrovni?

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    .....skusenost len z práce(reštaurácia),tam sa bez toho človek nezaobíde,aj ked samozrejme je aj možnost oddelovat zvyšky do špecialnej nádoby ale tiež musím potvrdit večne rozbité a hlučné,aj ked v domácnosti sa tomu kladú iné nároky.......pri poruche ale to čistenie je asi rovnako pracné a nepríjemné.

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    drvic som si nekupila, ale mam priatela ktory ho ma v kuchyni a kedze ju prilezitostne okupujem, tak mam aku-taku skusenost, aj ked vzhladom k tomu ze ho tam ma uz par rokov, urcite to nie je nejaky novy "nekazivy a tichsi typ" :-)
    Ja vsak v hluku urcite ziadny problem nevidim - hlucnostou sa vyrovna mixeru, nezapinam ho predsa kazdych 5 minut aby mi trochu hluku vadilo, zapnem ho raz - dva razy pocas varenia, ked si nazbieram odpad (supky zo zemiakov a zeleniny a pod.), nie po kazdej supke extra :-) a za polminutky je to spracovane (podotykam ze tiez ma kuchynu spojenu s obyvackou a zatial sa nikto z obyvacky nestazoval :-))
    Kazivost - to uz je podla mna otazka spravneho pouzivania, ked tam napcham hluposti a este k tomu vela, jasne ze sa to upcha (to na margo znamej modroocka vyssie, uz z popisu na mna neposobila prave sikovne, to co mi upcha drvic predsa nedam do umyvadla aby mi upchalo aj to), odpad by mal byt mensi (velke kusy rozkrojim), do drvica ho posuvam postupne, obcas prilejem saponat nech sa tam lepsie klze. Takze pri spravnom pouzivani podla mna kazivost minimalna.
    Na druhej strane, este nikdy som sa nezucastnila cistenia, takze k tomu sa vyjadrit nemozem :-) Ale ruku som tam uz strcila (ked mi tam spadlo to co nemalo :-)) a zatial mam obe cele :-)
    Podal mna je drvic fajn pomocnik (aj ked kedze ho nemam doma, aj u priatela ho obcas zabudnem pouzit), urcite znizuje mnozstvo odpadu (nejde o to ze ho nema kto vyhodit, ale o to ze ho je menej a to je trochu ohladuplnejsie k zivotnemu prostrediu:-)) a ked sa pouziva spravne, podla mna skor pomoze ako uskodi.
    PS: pouzivam ho len na odpad, zvysky jedla som do neho nikdy nedavala nakolko tie sa snazim nevytvarat resp. spracovat inak, vyhodit jedlo by mi trhalo srdce

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nemyslím si,že je po použití drviča menej odpadu,je asi len "skladnejší".Ale popravde,keď načistím zemiaky,tak nikdy nie je tých šupiek a aj odpadu z ostatných jedál toľko,aby sa mi nepomestil do koša.A určite takýto odpad nenechám v kuchyni do rána.Aspoň raz denne ho vynesiem,aby odpad nepáchol.

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    marleau Pozri príspevok
    Nemyslím si,že je po použití drviča menej odpadu,je asi len "skladnejší".Ale popravde,keď načistím zemiaky,tak nikdy nie je tých šupiek a aj odpadu z ostatných jedál toľko,aby sa mi nepomestil do koša.A určite takýto odpad nenechám v kuchyni do rána.Aspoň raz denne ho vynesiem,aby odpad nepáchol.
    nikdy som nepovedala ze sa bez drvica neda existovat, tak ako ty to robi 95% domacnosti (vratane mojej). Len som poukazala na to ze mat drvic nie je zle (nemas biologicky odpad ktory musis aspon raz denne vyniest).
    Btw, nie je "skladnejsi", to nie je o tom ze podrvis a zaberie menej miesta, drvic je napojeny priamo na odpad, takze odpadu ktory musis vynasat je fyzicky menej.
    Drvic je urcite dobra vec. clovek sa zbavy odpadu ktory by mu bezne v odpadkovom kosi smrdel..

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...nejako nie som v obraze..ten rozdrvený odpad- on sa potom nejako sám stratí?..alebo spláchne?..lebo ak sáčok so smeťami vynesiem každý deň, nič mi nesmrdí...
    pepsikova

    Drvic je napojeny na odpad pod drezom vacsinou.. v podstate to je mixer ktory rozseka odpad na mensie kusky aby mohol byt cez drezovy odpad splachnuty kedze odpadova trubka byva 40-tka prip. 50-tka co je zalostne malo na vacsi odpad.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    v rod. domoch s vlastnou čističkou odpadových vôd je to nepoužiteľné... len tak na okraj...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.