Zavrieť

Porady

Lehoty uloženia

ahoj poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu. Neviete mi poradiť kde by som našla, ktoré papiere mám archivovať a ako dlho? Dali sme si vypracovať reg.plán ale nám ho neschválili, že nemáme dobré lehoty uloženia. Teraz sme napr. rušili prevádzku hotela a všetky dokumety sa stiahli do firmy a ja ich teraz preberám. Veci čo sú zdvojené tak vyhadzujem, ale zaujímalo by ma čo všetko musím archivovať, napr. či musím archivovať prevodky medzi skladmi napr. z hlavného skladu do kuchyne a tak a ešte tu mám kopec jedálnych lístkov aj s rozpočtami (podkladmi) to je treba archivovať? Bola by som vám veľmi vďačná za pomoc a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Prosím aspoň o radu či archivujete jedálne lístky a medzistrediskové prevodky...

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    Ak máte dobre vypracovaný reg. plán, ktorý Vám síce archív neschválil (aj to sa stávalo) postupovala by som podľa neho. Ak nemáte dobre vypracovaný reg. plán na Vašom mieste by som vypracovala resp. nechala vypracovať nový, tento dala schváliť vedeniu organizácie až potom by som si dovolila vyhadzovať nejaké doklady. Medzistrediskové prevodky by som v každom prípade uchovávala minimálne 2 roky (dohodnúť s ekonómom resp. účtovníkom), jedálne lístky rovnako. Likvidovať prevodky i jedálne lístky môžete aj tak až po riadnom vyraďovacom konaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.