Zavrieť

Porady

Zmena analytiky

Ahojte, začala som od tohto roku robiť účtovníctvo pre našu firmu, ktoré predtým robil niekto iný. Až teraz som sa dostala ku počiatočným stavom a chcem sa opýtať, či môžem zmeniť analytiku pri ich nahadzovaní, keďže už od začiatku roka účtujem a vytvorila som si vlastnú analytiku.
A stačí potom k tomu urobiť nejaký prevodový mostík?
Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    § 13 zákona o účtovníctve:
    (2) V súlade s rámcovou účtovou osnovou podľa odseku 1 je účtovná jednotka povinná zostaviť účtový rozvrh, v ktorom uvedie syntetické účty, analytické účty potrebné na zaúčtovanie všetkých účtovných prípadov účtovného obdobia a na zostavenie účtovnej závierky a podsúvahové účty. V priebehu účtovného obdobia možno účtový rozvrh dopĺňať podľa potrieb účtovnej jednotky. Ak nedochádza k prvému dňu účtovného obdobia k zmene účtového rozvrhu platného v predchádzajúcom účtovnom období, môže postupovať účtovná jednotka podľa tohto účtového rozvrhu aj v nasledujúcom účtovnom období.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ekopo Pozri príspevok
    § 13 zákona o účtovníctve:
    (2) V súlade s rámcovou účtovou osnovou podľa odseku 1 je účtovná jednotka povinná zostaviť účtový rozvrh, v ktorom uvedie syntetické účty, analytické účty potrebné na zaúčtovanie všetkých účtovných prípadov účtovného obdobia a na zostavenie účtovnej závierky a podsúvahové účty. V priebehu účtovného obdobia možno účtový rozvrh dopĺňať podľa potrieb účtovnej jednotky. Ak nedochádza k prvému dňu účtovného obdobia k zmene účtového rozvrhu platného v predchádzajúcom účtovnom období, môže postupovať účtovná jednotka podľa tohto účtového rozvrhu aj v nasledujúcom účtovnom období.
    Áno to viem, len som si chcela byť istá v tom, že môžem hneď pri počiatočných stavoch dávať inú analytiku ako bola ku koncu roka? A ako to riešiť.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    KvetkaK Pozri príspevok
    Áno to viem, len som si chcela byť istá v tom, že môžem hneď pri počiatočných stavoch dávať inú analytiku ako bola ku koncu roka? A ako to riešiť.
    V zmene analytiky Ti nič nebráni. Hovorí o tom aj nasledujúca veta po zvýraznenej.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ekopo Pozri príspevok
    V zmene analytiky Ti nič nebráni. Hovorí o tom aj nasledujúca veta po zvýraznenej.
    Chcela som si byť len istá, že je to správne. Ďakujem za Tvoje potvrdenie. A musí byť k tomu urobený nejaký doklad, že ako sa zmenila analytika?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Analytiku si stanovuješ každý rok (môže byť iná). Ja si tlačím a zakladám zoznam všetkých používaných účtov.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ekopo Pozri príspevok
    Analytiku si stanovuješ každý rok (môže byť iná). Ja si tlačím a zakladám zoznam všetkých používaných účtov.
    Ďakujem za ochotu a rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.