Zavrieť

Porady

Povinnosti pri vypovedi

Ahojte poraďáci,
zamestnanec končí prac. pomer 31.7.2008, je potrebne ho odhlasit zo soc.poistovne na reg.liste, odhlasku zo zdrav.poistovne.
Co je potrebné este pre zamestnavatela,aby dal podpísat zamestnancovi,ked konci prac.pomer.
Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

caucico Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
zamestnanec končí prac. pomer 31.7.2008, je potrebne ho odhlasit zo soc.poistovne na reg.liste, odhlasku zo zdrav.poistovne.
Co je potrebné este pre zamestnavatela,aby dal podpísat zamestnancovi,ked konci prac.pomer.
Ďakujem
Áno, odhlásenie z poisťovní. Pre zamestnanca je potrebné dať, potvrdenie o zamestnani, o príjme. Pre SP ešte ELDP.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

caucico Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
zamestnanec končí prac. pomer 31.7.2008, je potrebne ho odhlasit zo soc.poistovne na reg.liste, odhlasku zo zdrav.poistovne.
Co je potrebné este pre zamestnavatela,aby dal podpísat zamestnancovi,ked konci prac.pomer.
Ďakujem
Odhlasuješ pracovníka RL FO - soc. poisťovňa, zmena - zdravotná poisťovňa, EL DP si dáš podpísať a odošleš do soc. poisťovne a vystavíš mu doklad o rozviazaní pracovného pomeru a zápočtový list.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ešte prípade potvrenie o výške príjmu a preddavkoch na verejné zdravotné poistenie. Potom protokol o odovzdaní zverených predmetov.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

Tweety Pozri príspevok
Áno, odhlásenie z poisťovní. Pre zamestnanca je potrebné dať, potvrdenie o zamestnani, o príjme. Pre SP ešte ELDP.
Čo je prosím ťa, ELDP? ja dám zamestnancovi zapoctovy list,to je to potvrdenie o zamestnani?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

caucico Pozri príspevok
Čo je prosím ťa, ELDP? ja dám zamestnancovi zapoctovy list,to je to potvrdenie o zamestnani?
Zápočtový list je potvrdenie o zamestnantí.
ELDP - evidenčný list dôchodkového poistenia, ktorý sa zasiela na SP pri ukončení PP.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Ja ešte zvyknem dávať aj Potvrdenie o zrazených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Juj, a nezabudnite urobiť aj záverečnú inventúru, ak si to vyžaduje charakter práce a uzatvorená pracovná zmluva (hlavne ak bola uzatvorená dohoda o hmotnej zodpovednosti). Protokol z inventúry by tiež mal zamestnanec dostať do ruky pri ukončení PP.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

v akych pripadoch sa musi odosielat EL DP do socialky?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

caucico Pozri príspevok
v akych pripadoch sa musi odosielat EL DP do socialky?
EL DP sa posiela do sociálky za každého pracovníka ktorý končí pracovný pomer.
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

Modroocko Pozri príspevok
Ja ešte zvyknem dávať aj Potvrdenie o zrazených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti.
a to potvrdenie kam davas? zamestnancovi?
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

VERONIKA6 Pozri príspevok
EL DP sa posiela do sociálky za každého pracovníka ktorý končí pracovný pomer.
takže to sa len v prípade ukončenia prac. pomeru?
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
caucico Pozri príspevok
v akych pripadoch sa musi odosielat EL DP do socialky?
Vo všetkých
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
caucico Pozri príspevok
a to potvrdenie kam davas? zamestnancovi?
Jedno zamestnancovi, jedno nechávam sebe vo firme.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

caucico Pozri príspevok
takže to sa len v prípade ukončenia prac. pomeru?
V každom prípade ukončenia pracovného pomeru, no niekedy Ťa pracovník alebo sociálka požiadajú o vystavenie EL DP napr. keď si pracovník vybavuje dôchodok - predčasný starobný, starobný, invalidný.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
caucico Pozri príspevok
takže to sa len v prípade ukončenia prac. pomeru?
Kedysi sa posielalo každý rok, vtedy to bol ELDZ, po každom ukončenom roku ho bolo treba doplniť a zase vrátiť do SP, dnes stačí ELDP poslať až pri skončení PP pracovníka.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
VERONIKA6 Pozri príspevok
V každom prípade ukončenia pracovného pomeru, no niekedy Ťa pracovník alebo sociálka požiadajú o vystavenie EL DP napr. keď si pracovník vybavuje dôchodok - predčasný starobný, starobný, invalidný.
To je pravda - na to som zabudla - tiež tu mám pracujúcich dôchodcov, ktorí si každý rok žiadajú o prepočítanie dôchodku.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Modroocko Pozri príspevok
Kedysi sa posielalo každý rok, vtedy to bol ELDZ, po každom ukončenom roku ho bolo treba doplniť a zase vrátiť do SP, dnes stačí ELDP poslať až pri skončení PP pracovníka.
Troška Ti budem oponovať. Je pravdou, že sa každý rok dopisovali údaje, dávali sme ich pracovníkovi podpisovať, ale tiež sme tento EL posielali pri skončení pracovného pomeru alebo pri vybavovaní si nejakého druhu dôchodku. Tieto zanikli r. 2003. V roku 2004 sa odovdzdávali na sociálku hromadne za všetkých pracovníkov. Do dnes som nedostala potvrdenú kópiu sprievodného listu ktorý som spolu s EL odovzdala. Už som tam volala niekoľkrát a povedali mi, že toho majú strašne veľa a ešte nestihli všetko skontroľovať.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Ja som to tam niesla osobne a dala som si to potvrdiť okamžite. Takže mám o jednu starosť menej
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

to potvrdenie o prijmoch,preddavkoch na dan, o dani vybranej zrazkov z prijmov, to je jedno tlacivo a poslem to zamestnancovi az v auguste,ked mu bude urobena vyplata za jul. a potvrdenie o zamestnani mu mozem dat hned pri odchode 31.7. a do zdravotnej poistovne odhlasku dam napr 1.8. a ten ELDP tiez dam napri 1.8.2008. je to tak spravne?
0 0
caucico caucico

caucico je offline (nepripojený) caucico

VERONIKA6 Pozri príspevok
Troška Ti budem oponovať. Je pravdou, že sa každý rok dopisovali údaje, dávali sme ich pracovníkovi podpisovať, ale tiež sme tento EL posielali pri skončení pracovného pomeru alebo pri vybavovaní si nejakého druhu dôchodku. Tieto zanikli r. 2003. V roku 2004 sa odovdzdávali na sociálku hromadne za všetkých pracovníkov. Do dnes som nedostala potvrdenú kópiu sprievodného listu ktorý som spolu s EL odovzdala. Už som tam volala niekoľkrát a povedali mi, že toho majú strašne veľa a ešte nestihli všetko skontroľovať.
ale mne staci len ten ELDP doniest na socialku a potvrdit to,nie? ale len za toho zamestnanca,ktory konci prac.pomer..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať