Zavrieť

Porady

Zaruka za 2 kus

Stal sa nam taky pripad ze po prave roku od predaja (pri 2 oprave) sme vymenili tovar za novy, ale iny typ.

Klient z tym suhlasil.

Teraz po 2 a pol roka od zakupu povodneho tovaru klient chce uplatnovat zaruku na ten 2 kus - ze vraj sa na ten tovar vztahuje zaruka od momentu vymeny.

Ma na to pravo?
Naposledy upravil GAREK : 20.07.08 at 09:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Šadar je offline (nepripojený) Šadar

    Šadar
    Neviem kde sa to pise, ale ked ste mu vymenili tovar za novy vyznacilo sa to v zarucnom liste a na ten novy kus plynie nova zaruka

    GAREK je offline (nepripojený) GAREK

    GAREK
    Šadar Pozri príspevok
    Neviem kde sa to pise, ale ked ste mu vymenili tovar za novy vyznacilo sa to v zarucnom liste a na ten novy kus plynie nova zaruka
    hanelie Pozri príspevok
    občiansky zákonník §627 odsek 2
    Dakujem vsetkym za odpovedie.
    Volal som do dneska do SOI-ky a povedali mi to iste.

    V zarucnom liste sa nic nevyznacilo - za zarucny list sluzi faktura, ktora sa nezmenila, klientovi bol poslany novsi (a drahsi) typ a este k tomu nejaky darcek (drzo si ho vypytal).

    Terajsiu reklamaciu tiez som uz odoslal vybevenu (opraveny vyrobok) hoci vzhladom na charakter toho cloveka vobec som nemal na to chut.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.