Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobrý deň,
v zákonníku práce je § 67 - výpoveď daná zamestnancom, kde zamestnanec može dať zamestnávatelovi výpoveď z akéhokolvek dovodu alebo bez uvedenia dovodu.
To znamená, ak zamestnanec má uzavretú PZ na dobu neurčitú a chce dať výpoveď od nasledujúceho dňa, može tak spraviť a doruči zamestnávatelovi výpoveď? Nie je tam žiadna výpovedná lehota?
Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

brčko je offline (nepripojený) brčko

brčko
výpovedná lehota tam samozrejme je § 62 ZP ods.1+2+3 pri doručení podla § 38 ods.3+4

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Ejo
Takže ak sa zamestnanec nevie dohodnúť so zamestnávateľom na dohode o skončení pracovného pomeru, nie je žiadna možnosť aby ukončil prac.pomer zamestnanec z jedného dňa na druhý? Ja viem, že zákon je zákon, ale predsa.....

brčko je offline (nepripojený) brčko

brčko
je tu o tom už vela popísané a zo všetkých strán. skús si pohladať

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Ejo Pozri príspevok
Takže ak sa zamestnanec nevie dohodnúť so zamestnávateľom na dohode o skončení pracovného pomeru, nie je žiadna možnosť aby ukončil prac.pomer zamestnanec z jedného dňa na druhý? Ja viem, že zákon je zákon, ale predsa.....
Pozri diskusiu v tejto téme, rudo XP mal podobný problém ...
http://www.porada.sk/t16664-vypoved....ht=v%FDpove%EF

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Ejo Pozri príspevok
Takže ak sa zamestnanec nevie dohodnúť so zamestnávateľom na dohode o skončení pracovného pomeru, nie je žiadna možnosť aby ukončil prac.pomer zamestnanec z jedného dňa na druhý? Ja viem, že zákon je zákon, ale predsa.....
Nie, nie je. Teda je, pracovný pomer končí aj smrťou zamestnanca...

Odkazov na príslušné stránky je dostatok, preto tému uzatváram.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.