Zavrieť

Porady

Vyplata odmeny za pracu

Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o radu. Pracujem v statnej institucii na dohodu o vykonani prace. Za moju pracu mi bola odmena vyplacana na dalsi mesiac do cca 10.dna. Fungovalo to asi tak ze som si s jednotlivom mesiaci zratal odpracovane hodiny a tie dni, v ktore som este nerobil tak som si ich zahrnul do tohto vykazu podla toho ako som planoval do prace prist a kolko hodin som planoval odrobit. Takze na dalsi mesiac do cca 10.dna mi tie peniaze dosli na ucet. Odrazu sa niekto z vedenia rozhodol, uz to takto fungovat nebude a vyplata sa bude uskutocnovat asi takto: tento mesiac ( jul) som si ako vzdy zratal hodiny + som si naplanoval ako budem chodit. Ale peniaze mi chcu vyplatit az 10.septembra z toho dovodu, ze az ked odovzdam presne vyplneny harok s odpracovanymi hodinami na konci mesiaca ( jula) alebo az po skonceni mesiaca, teda v auguste, teda mi to vyplatia az v septembri.

Je to OK? Nie je na to nejaka pravna uprava? Nie je to velmi prijemne ked budem cely jul a august + do 10.septembra bez penazi. Nemali to aspon vopred oznamit?

V zmluve je este takyto odsek : "odmena za vykonanie pracovnej ulohy je splatna po skonceni a odovzdani prace.Dojednava sa dohoda o splatnosti casti odmeny po vykonani casti pracovnej ulohy vo vyplatnom termine XXX(meno zamestnavatela) urcenom na vyplatu na ucet XXXXXXXXX(moj ucet)."

Nemali by mi vyplatit aspon urcitu cast, o ktorej svedci moj zaznam o dochadzke do prace?
Domnievam sa, ze tato zmena vyplaty sa udiala po tom, ako si niekto svojvolne vyplnal vykaz o odpracovanych hodinach a nekrylo sa to na 100% s realitou, teda sa nedostavil do prace v tie dni, ktore uviedol.

A este jedna otazka : ma zamestnavatel povinnost predlozit dohodarovi ( DOVP) vyplatnu pasku?
Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil dr.sialenec : 20.07.08 at 13:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    migelovci je offline (nepripojený) migelovci

    migelovci
    Neviem presne ako je to v zakone ale z mojej skusenosti sa vyplaca dohodarovi vzdy to co odrobil do dna kedy odovzdal dochadzku, napr. do 20 teho co odrobil sa mu vyplati teraz a potom v dalsej vyplate zase podla dochadzky plus za tie dni z minuleho mesiaca co boli az po odovzdani dochadzky. Urcite by som to nenechala tak ze mi iba tak nevyplatia jednu vyplatu, koli "zmenam". Co sa tyka povinnosti dat pasku - povinnost vyplatnu pasku je tak ako zamestnancovi tak aj dohodarovi.

    Vyplata odmeny za pracu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.