Zavrieť

Porady

Zbavenie svojprávnosti alebo ako donútit ist k psychiatrovi?

Mam zavaznu otazku, ak sa clen rodiny vplyvom sekty zmeni na nepoznanie,odide od najblizsich pribuznych,z prace, vezme peniaze - avsak prestane takmer uplne udrziavat kontakt s rodinou, tvrdi ze vidi "anielov", a podobne bytosti - ze sa s nimi rozprava, ze ma zrazu aj liecitelske schopnosti a rozprava casto "zcestne" teda vety su zvlastne pozliepane a ledva sa v nich da najst zmysel - je nejaka sanca zbavit takehoto rodinneho prislusnika svojpravnosti a donutit ist na liecenie - alebo donutit sudnou cestou ist na vysetrenie k odbornikovi - ak ale on sam vsetko odmieta? dakujem velmi pekne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ninkajavca je offline (nepripojený) ninkajavca

    ninkajavca
    No myslela som si... - ja viem - ze keby to islo lahko - bola by to "dvojsecna zbran" lahko zneuzitelna...ale bohuzial take pripady su - a rodina je bezmocna..

    ninkajavca je offline (nepripojený) ninkajavca

    ninkajavca
    Este podotazka - a ked ten clovek sa vydava za liecitela este aj - tak ohrozuje vlastne okolie.. to sa neda pouzit?

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Dá.Ale musel by ho niekto udať.A asi by skôr riešili,aby to nemohol robiť,než jeho svojprávnosť.To liečiteľstvo sa ale veľmi ťažko dokazuje.

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    aj moj manžel spravil t isté, a tiež hovorí o anjeloch,ale len v suvislosti so ženami, v tých vidí anjelov...ale tiež odišiel z práce, kde bol 30 rokov, udaval ma na policii za nadávky, zohnal si právnika a ziada výživné na manžela, naposledy dal ziadost na rozvod, a všetko sa udialo v priebehu dvoch mesiachov. myslím, že ho má nejaká sekta, lebo chodí na semináre o zdravom životnom štýle a finančné školenia a on sa cíti byt odrazu obrovsky doležitý a neodolatelný...tak mu natlačili do hlavy že sa ma musí za každúp cenu zbavit, aby bol úspešný, lebo pri mne to nedokázal,...ukázali mu na skoleniach cestu a on sa jej pevne drží,...takže tu mám rozvod a bojím sa že a aj o byt prídeme, lebo neplatil ani hypoteku a ni nájomné, na ktoré som mu dávala peniaze...
    ani ja neviem, čo s tým, a ako pri rozvode argumentovat, aby som nevyznela ako blázon nakoniec ja...
    sekta to má všetko dobre premyslené a majú dobrých právnikov, preto aj možu fungovat celkom bezpečne a nikto na nich nemá..

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Myslim, ze popri probleme s nanutenim nejakej liecby, najvacsi problem je urcit hranicu, odkedy clovek prestava byt normalny. Aj tu na Porade sa bezne riesia "vestice", alebo nejaky cistec na "urieknutie" a pod...

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    ja ani nechcem nejakú liečbu, lebo už mi leze ale riadne na nervy...skor by som chcela, aby mi vrátil, o čo ma okradnul...k tomu sa neviem dopracovat nijako...neviem nič vymysliet, ako z neho vytlct, čo mne a detom ukradnul...ale to by zas nemohol byt zbavený svojprávnosti, ked to chcem od neho nazad...:-)))
    musím na inú tému sa íst postažovat :-)))

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    dá sa, poznám jeden prípad, ale podrobnosti neviem, išli na súd a tam im poradili kroky potrebné k zbaveniu svojprávnosti, alebo treba zájsť za advokátom

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    na psychiatriu ho zoberú len ak bude nejaký agresívny. inak nie. inak si to musí uvedomiť sám a ísť tam z vlasntnej vôle
    Ak je stav skutočne taký ako popisuješ, skús ho dostať ku praktickému lekárovi (jeho obvoďákovi), ten by mal pri pohovore s ním rozpoznať, či skutočne ide o psychickú poruchu (skús lekárovi doporedu popísať situáciu z tvojho pohľadu) ... ak bude mať podozrenie na psychickú poruchu, môže pacienta odoslať akútne na psychiatriu sanitkou rovno zo svojej ambulancie. Na psychiatrii ho vyšetria na prijímovej ambulancii a ak zistia, že ide o akútnu psychotickú poruchu, môžu pacienta hospitalizovať aj bez súhlasu pacienta.
    V prípade, že ho ku praktickému lekárovi nedostaneš a stav je vážny, druhá možnosť je volať rýchlu záchrannú službu (155 alebo 112)a tá ho dostane na psychiatriu možno aj s pomocou polície ak bude potrebné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.