Zavrieť

Porady

Evidovaný nezamestnaný a stravné?

Ahojte! Môže mi niekto poradiť?
Máme dohodára, ktorý je evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný. Za mesiac odpracuje iba toľko hodín a dostane iba taký plat, aby zostal v evidencii. Ako máme riešiť to, že pracuje stále na inom mieste (ako pomocný robotník v stavebníctve)? Má nárok na stravné? A čo je praktické uviesť v dohode ako miesto výkonu práce: miesto podnikania živnostníka (zamestnávateľa, ktorý nemá zriadenú prevádzkareň) alebo miesto bydliska dohodára?
Ďakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

    Ľubka Hupka HUPKA64
    Miesto by som uviedla toto, kde skutočne pracuje.
    Nárok na stravné lístky má zamestnanec, viď Zákonník práce, § 152

    Ak je vo firme kolektívna zmluva, dá sa stravovanie "dohodárov" upraviť v tomto predpise.

    m.b. je offline (nepripojený) m.b.

    m.b.
    ďakujem za odpoveď, ale toľko som vedela aj ja
    ide o to, že zamestnávateľom je živnostník, ktorý nemá prevádzkareň. Nemôžem uviesť miesto, kde skutočne pracuje, lebo skoro každý deň pracuje inde. Napr. teraz pri Senci, minulý týždeň v Tatrách, predtým na východe...
    Kolektívna zmluva neexistuje, ide o živnostníka...

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Ja väčšinou píšem do dohody ako miesto výkonu: stavby firmy. No a so stravným sme to vyriešili tak, že sme do dohody pripísali, že na základe dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom sa mu bude poskytovať aj stravné. A odsúhlasil nám takého znenie aj daňový poradce. Takže myslím, že by sa to dalo vyriešiť týmto spôsobom.

    Evidovaný nezamestnaný a stravné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.