Zavrieť

Porady

2-krát uhradená odberateľská faktúra

Dobrý den,
prosim o radu ako pokracovat v pripade, ked mi odberatel fakturu omylom uhradil 2-krat...mam mu tu druhu platbu vratit formou dobropisu? uctujem v JU, program MRP a este som tu dobropis nerobila
Diky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nie dobropis nevystavujete , nakoľko vo Vašom prípade je to duplicitná platba .

    Ja v danom prípade , požiadam odberateľa , aby mi napísal prípis/ale nemusí byť/ v ktorom žiada o vrátenie duplicitnej platby .Na základe toho mu platbu nám nepatriacu vrátim . O druhej duplicitnej platbe účtujem ako o PNZD , vrátenie platby ako VNZD, nezabudnúť zaúčtovať aj do Knihy záväzkov a pri úhrade vysporiadať záväzok .
    Naposledy upravil Zita5 : 23.07.08 at 12:56 Dôvod: Doplnenie : Kniha záväzkov

    biba187 je offline (nepripojený) biba187

    biba187
    2 x uhradená došlá fa. suma 11900 cez banku, úhrada VNZD, zapísala som do pohľadávok ako preplatok PNZD, ale tá istá firma úhrada došlej fa. suma 17255 odpočítali tých 11900 a uhradili iba zbytok 5355 cez banku a som v koncoch ako to zaúčtovať poraďte prosím. Tých 5355 uhradených cez VOZD a ako doúčtovať zbytok ako vyrovnať tých 11900 do PR-VOZD cez ID a ten preplatok v pohľadávkach tiež cez ID PNZD je to tak správne?

    biba187 je offline (nepripojený) biba187

    biba187
    Zle som zaradila tému omlúvam sa nie je to odberateľská faktúra ale dodávateľská došlá faktúra.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    biba187 Pozri príspevok
    2 x uhradená došlá fa. suma 11900 cez banku, úhrada VNZD, zapísala som do pohľadávok ako preplatok PNZD, ale tá istá firma úhrada došlej fa. suma 17255 odpočítali tých 11900 a uhradili iba zbytok 5355 cez banku a som v koncoch ako to zaúčtovať poraďte prosím. Tých 5355 uhradených cez VOZD a ako doúčtovať zbytok ako vyrovnať tých 11900 do PR-VOZD cez ID a ten preplatok v pohľadávkach tiež cez ID PNZD je to tak správne?
    1. úhrada dod.fa - VOZD
    2. úhrada dod.fa. - VNZD (ide o duplicitu)
    3. čiastková úhrada dod.fa. - VOZD

    Cez interný doklad ako nepeňažný pohyb by som preúčtoval tú duplicitnú uhradu do VOZD, a zároveň vysporiadal záväzok v knihe záväzkov. Súčasť by som vyhotovil, alebo poprosil dodávateľa o vyhotovenie jednostranného zápočtu tých úhrad, a to bude podklad k internému dokladu.

    biba187 je offline (nepripojený) biba187

    biba187
    ďakujem za odpoveď ale predsa nerozumiem prečo záväzok vysporiadať keď nám vznikol preplatok na došlej faktúre my sme 2 x zaplatili, evidovala som to do pohľadávok dúfam že som to dala správne alebo to mám dať do záväzkov s mínusom?

    2-krát uhradená odberateľská faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.