Zavrieť

Porady

dohoda + pracovná zmluva

Dobrý den, nenasla som takyto prispevok ,tak
Poprosila by som o radu v prípade ak mame zamestnanca na trvalý pracovný pomer - uzavretá pracovná zmluva na neurčito. Prihlásený je v sociálke aj v zdravotnej poistovni.
Ale zároven ma u nas aj dohodu o vykonani prace na 1 tyzden. Otazka znie: Treba ho prihlasit do sociálnej poistovne vrámci dohody? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Áno, aj keď už je prihlásený ako zamestnanec s TPP, treba ho prihlásiť do SP aj ako dohodára.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Môže mať zam-c u jedného zam-ľa aj prac. zmluvu aj dohodu o prac. čin. na činnosti spočivajúce v prácach toho istého druhu? konkrétne: učiteľka učí na prac. zmluvu predmety na ktoré má kvalifik. a na dohodu predmety na ktoré nemá kvalifik. ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZlaticaB Pozri príspevok
    Môže mať zam-c u jedného zam-ľa aj prac. zmluvu aj dohodu o prac. čin. na činnosti spočivajúce v prácach toho istého druhu? konkrétne: učiteľka učí na prac. zmluvu predmety na ktoré má kvalifik. a na dohodu predmety na ktoré nemá kvalifik. ?
    Nie, nemôže.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    ja by som chcela poprosiť ohľadne dohody...učiteľovi náboženstva mám urobiť dohodu o vykonaní práce, alebo o pracovnej činnosti?
    Čučoriedka 5
    Ja by som s ním uzatvorila DoPČ § 228a ZP , kde dohodnutý rozsah práce je najviac 10 hod/týždeň .

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    Ďakujem aj ja som si to myslela a ešte sa chcem opýtať, že keď uzatvorím DoPČ a má učiť 7 hodín do týždňa - to je priama pedagogická činnosť, mám mu tam vyratúvať aj nepriamu pedagogickú činnosť? lebo ak áno tak mi to vychádza na 12 hodín a to by potom DoPČ nemohla byť.

    dohoda + pracovná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.