Zavrieť

Porady

zákaz konkurencie-špecifický prípad

mam takyto problem ohladom zakazu konkurencie:
este ku dnu 24.7. som bol jedinym konatelom s.r.o. a zaroven jednym z 2 spolocnikov tejto s.r.o.. v tento den sa konalo valne zhormazdenie a som sa vzdal konatelstva a takisto som prevideol svoj obchodny podiel na druheho spolocnika s ucinnostu od 25.7., cize de facto s touto s.r.o. uz nemam nic spolocne. papiere este len odidu na ORSR, cize tam o tom este nevedia.
no problem je v tom ze 25.7. som zalozil dalsiu s.r.o kde budem jediny konatel a jediny spolocnik. zalozil som tak, ze som napisal zakladatelsku listinu a od 28.7. zacnem behat po uradoch vybavovat nalezitosti, cize do ORSR sa papiere dostanu az potom ak dojdu tam tie z predchadzajucej s.r.o. bude to vsetko pravne v poriadku v ramci ZAKAZU KONKURENCIE?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    Podľa toho, čo píšete už nie ste ani konateľom ani spoločníkom pôvodnej SRO (to, že uvedené skutočnosti ešte nie sú zapísané v obch. registri, Vám nijako vadiť nemusí, lebo tieto zápisy majú iba deklaratórne účinky).

    Takže novú SRO, v ktorej budete konateľom i spoločníkom, už môžete pokojne zapísať do OR (predtým treba samorejme vybaviť príslušné živnostenské oprávnenie). Na zápis zmien v pôvodnej SRO do OR čakať nemusíte a zákonom ustanovený zákaz konkurencie tým neporušíte.

    zákaz konkurencie-špecifický prípad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.