Zavrieť

Porady

preddavky

pri vypočítavaní mzdy nerozumiem čo znamená danené mesačné preddavky-ako ich možem vypočítať alebo z čoho a kedy sa počítajú.vie mi niekto prosím vás poraďiť?ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    nelly1810 Pozri príspevok
    pri vypočítavaní mzdy nerozumiem čo znamená danené mesačné preddavky-ako ich možem vypočítať alebo z čoho a kedy sa počítajú.vie mi niekto prosím vás poraďiť?ďakujem
    Zamestnanec, ktorý podpísal žiadosť o vykonanie RZ dane - odvádza mesačné preddavky na daň. A daň sa zúčtuje už v spomínanom ročnom zúčtovaní. To znamená, že vypočítaná suma v kolónke "daň" alebo "preddavok na daň" sa nepovažuje v tomto prípade za vysporiadanú daň - preto sa označuje slovom preddavok na daň.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    machinak Pozri príspevok
    Zamestnanec, ktorý podpísal žiadosť o vykonanie RZ dane - odvádza mesačné preddavky na daň. A daň sa zúčtuje už v spomínanom ročnom zúčtovaní. To znamená, že vypočítaná suma v kolónke "daň" alebo "preddavok na daň" sa nepovažuje v tomto prípade za vysporiadanú daň - preto sa označuje slovom preddavok na daň.

    Opravím, nie žiadosť o RZD ale vyhlásenie k zdaneniu príjmov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nelly1810 Pozri príspevok
    a keď sa možem opýtať ako sa vypočítava ten preddavok na daň?ďakujem
    Z hrubej mzdy odrátaš odvody do ZP a SP zamestnanca. Dostaneš čiastkový základ dane. Z toho, ak má podpísané to vyhlásenie sa ešte odráta nezdaniteľná čiastka (v r. 2008 na mesiac to je 8208), a čo ostane to zdaníš 19% sadzbou dane z príjmov zo závislej činnosti.

    arven je offline (nepripojený) arven

    arven
    nelly1810 Pozri príspevok
    pri vypočítavaní mzdy nerozumiem čo znamená danené mesačné preddavky-ako ich možem vypočítať alebo z čoho a kedy sa počítajú.vie mi niekto prosím vás poraďiť?ďakujem
    Mesačné preddavky sa vypočítajú z hrubej mzdy od ktorej sa odpočítajú poistné do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne + mesačná nezdaniteľná čiastka na daňovníka = základ , z ktorého sa vypočíta mesačný preddavok na daň 19 % .
    Príklad : HM ..............10.000
    SP + ZP .......- 1,340
    nezd.č. ........- 8.208
    ZD ............. 452
    daň 19 % z 452 = 85 Sk

    variant je offline (nepripojený) variant

    variant
    Pekný večer Vám prajem ! Mám takýto problém : Z mesačných úhrad za mesiac 09/2008 som jednoducho vynechala ,alebo neviem čo sa stalo preddavok na mzdy zamestnancom,v sume 270,- Sk.Až teraz som na to došla ,keď kontrolujem a sumarizujem všetko k uzávierke.Účtujem v JÚ.Ako to môžem opraviť ,prosím pomôžte mi !Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    variant Pozri príspevok
    Pekný večer Vám prajem ! Mám takýto problém : Z mesačných úhrad za mesiac 09/2008 som jednoducho vynechala ,alebo neviem čo sa stalo preddavok na mzdy zamestnancom,v sume 270,- Sk.Až teraz som na to došla ,keď kontrolujem a sumarizujem všetko k uzávierke.Účtujem v JÚ.Ako to môžem opraviť ,prosím pomôžte mi !Ďakujem
    Ak si nesprávne vyplnila Prehľad za III.Q.08 - podáš dodatočný /alebo opravný, nemám poruke tlačivo/. Nedoplatok uvedieš v Hlásení za rok 2008 a uhradíš v januári 2009.
    Nedoplatok budeš evidovať vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.