Zavrieť

Porady

očný perimeter

Synovi určili zúžený očný perimeter,vie o tom niekto viac? Čoho sa mám obávať?
Na túto otázku ste už odpovedali, odpoveď môžete ešte vylepšiť.
Usporiadať podľa času
Ide o postranné videnie.O koľko stupňov to nepíšeš. Obávať sa zaťiaľ nemusíš ničoho,no ak chceš vedieť viac napíš prečo syn vôbec perimetriu absolvoval a kto ju odporučil.

AnabelaV je offline (nepripojený) AnabelaV

AnabelaV
Na jednom oku 35 a na druhom 40 stupňou,prišli na to,keď mu robili testy na rastový hormón,potvrdil to už aj počítač. Máme sa kontaktovať s endokrinológom a neurológom,ale či sa to dá liečiť,alebo čo to spôsobuje neviem
Počítačová perimetria je pre deti dosť náročná a neberie sa celkom v úvahu,aj keď zúženie je trochu väčšie.Pri rastovom hormóne sa tieto testy robia,aby sa zistilo,či ide len o úbytok rast. hormónu,alebo o inú poruchu. U tvojho syna môže ísť o poruchu činnosti nadradenej žľazy /hypofýza/,to musí vyšetriť endokrinológ.V prípade,že bude v poriadku vyšetruje sa,či niečo netlačí na mozog,no tu ber do úvahy,že dieťa pri takto zúženom videní by už malo problémy,ak sa správa ako vždy,nemala by som obavy,môže ísť aj o vrodenú vadu,len sa musí všetko vylúčiť. Liečiť sa to nedá,je to odumretie nervov,no ak syn nevráža do predmetov okolo seba,tak to nevníma a priklonila by som sa k tomu,že sa s tým narodil.Je veľa ľudí,čo ani nevedia o tom,že nevidia tak akoby mali a príde sa nato náhodou. treba to len sledovať,u detí 2 krát do roka opakovať perimeter,aby sa to nezhoršilo,lebo zastaviť odumieranie sa vraj už dnes dá.
AnabelaV Pozri príspevok
Syn je veľmi živé dieťa. A tá žľaza sa dá liečiť?
V prípade,že endokrinológ zistí,že niektorá žľaza nepracuje ako má,vyrieši to hormonálnou liečbou a aj rast môže byť spomalený len kvôli tomu a nie pre nedostatok rast.hormónu. Ak ti odporučia MR neboj sa toho,ak syn je stále živý ako pred tým,ja si skôr myslím,že ide o vrodenú vadu. Držím ti palce a veľa šťastia.

AnabelaV je offline (nepripojený) AnabelaV

AnabelaV
Janka veľmi pekne ti ďakujem,povedala si mi viac ako lekár,určite ti dám vedieť ako to dopadlo,ešte raz vďaka.

AnabelaV je offline (nepripojený) AnabelaV

AnabelaV
Janka

Chcem sa ti veľmi poďakovať,mala si pravdu syn sa s tým narodil a vďaka tebe som to celé absolvovala pomerne s kľudom. Dala si lekciu veľa lekárom,mali by mať aspoň polovicu z prístupu k pacientom ako ty.


Ešte raz veľmi ďakujem.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.