Zavrieť

Porady

dva trvalé pracovné pomery

Dobrý deň, prosím niekoho kto sa vyzná v mojej problematike o radu.
V súčasnosti som na MD s deťmi a poberám rodičovský príspevok.Pred nástupom na MD som a aj naďalej mám uzatvorený hlavný pracovný pomer. Je prerušený mojou MD. Chcem sa spýtať či počas MD môžem uzatvoriť iný hlavný pracovný pomer s tým, že ten z ktorého som odchádzala nezruším /rada by som si ho ponechala do skončenia materskej ako "zadné vrátka"/
Môžem mať súbežne dva hlavné pracovné pomery? Ak by mi sa mi pozdávalo nové zamestnanie a videla som v ňom budúcnosť, potom by som chcela ukončiť trvalý pracovný pomer v starej firme ak by nevyšlo nové zamestnanie vrátila by som sa po materskej do starej práce. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň, prosím niekoho kto sa vyzná v mojej problematike o radu.
    V súčasnosti som na MD s deťmi a poberám rodičovský príspevok.Pred nástupom na MD som a aj naďalej mám uzatvorený hlavný pracovný pomer. Je prerušený mojou MD. Chcem sa spýtať či počas MD môžem uzatvoriť iný hlavný pracovný pomer s tým, že ten z ktorého som odchádzala nezruším /rada by som si ho ponechala do skončenia materskej ako "zadné vrátka"/
    Môžem mať súbežne dva hlavné pracovné pomery? Ak by mi sa mi pozdávalo nové zamestnanie a videla som v ňom budúcnosť, potom by som chcela ukončiť trvalý pracovný pomer v starej firme ak by nevyšlo nové zamestnanie vrátila by som sa po materskej do starej práce. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Iba tak trochu dám na správnu mieru : ak poberáš RP, tak si zrejme na RD, nie na MD. K samotnej otázke: áno, môžeš mať aj druhý PP.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    jana.maco Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím niekoho kto sa vyzná v mojej problematike o radu.
    V súčasnosti som na MD s deťmi a poberám rodičovský príspevok.Pred nástupom na MD som a aj naďalej mám uzatvorený hlavný pracovný pomer....
    Zákonník práce už nepozná pojem "hlavný" PP - iba pracovný pomer.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nejaký guláš. V jednej firme máš PP a si na RD, čiže do práce nechodíš. To si chceš "zriadiť" druhý PP a tam do práce chodiť, popri tom poberať RP a mať zadné dvierka otvorené.......?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    ekopo Pozri príspevok
    Nejaký guláš. V jednej firme máš PP a si na RD, čiže do práce nechodíš. To si chceš "zriadiť" druhý PP a tam do práce chodiť, popri tom poberať RP a mať zadné dvierka otvorené.......?
    A prečo nie? Ak dieťa nechodí do štátom dotovanej škôlky, je to možné a s tými zadnými dvierkami aj rozumné. Samozrejme v dostatočnom predstihu sa treba rozhodnúť, ktorý PP ukončí. V predstihu preto, aby v prípade, že zamestnávatel nebude súhlasiť s dohodou o ukončení PP k určitému dátumu bol čas na výpoved a plynutie výpovednej doby.

    Tiež treba na UPSVaR oznámiť, že začínaš pracovať. Dajú ti pravdepodobne podpísať nejaké prehlásenie.

    No a v sociálnej poistovni sa odhlásiť počas trvania dôchodk.poistenia zo zamestnania (z nového alebo neskôr príp. pôvodného PP) ako osoba za ktorú platí dôch.poistenie štát. Lebo štát platí dôch.poistenie počas riadnej starostlivosti o dieťa do 6rokov len v prípade, že nie si dôch.poistená ako zamestnanec.

    Akurát ako bolo písané vyššie, čerpeš predpokladám už rodič.dovolenku a nie MD (Aj ked to nemusí byť vylúčené, že počas MD poberáš rodič.príspevok, ak by ti nárok na materské nevznikol.).
    No a tvoje tvrdenie " že prac.pomer je prerušený" nie je presný. Počas rodič.dovolenky sú prerušené poistenia v soc.poistovni (samozrejme nie zdravotné poistenie), nie je však prerušený prac.pomer. V nom len čerpeš MD alebo RD.
    Naposledy upravil brčko : 29.07.08 at 18:22

    Overtach je offline (nepripojený) Overtach

    Overtach
    Môžem prijať zamestnanca na hlavný pracovný pomer /skrátený pracovný čas/ ak už jeden hlavný pracovný pomer má. Výkon práce je podmienený trvalým pracovným pomerom. Koľko hodín môže týždenne odpracovať aby nič neporušil a nemal problém v práci. ďakujem za odpoveď

    dva trvalé pracovné pomery

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.