Zavrieť

Porady

Problémy s grafikou

Neviem prečo, ale všetky filmy, alebo videá, keď spustím napr. cez Windows Media Player, Winamp, CyberLink Power DVD, VLC Media Player, tak je obraz zelený a rozmazaný, Vôbec nemôžem sledovať žiadne filmy. Ako mám tu grafiku opraviť? Alebo taktiež, keď chcem vytvoriť prezentáciu alebo video z farebných fotiek pomocou Nero Vision, tak je to video celé zelené. Čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.majling je offline (nepripojený) m.majling

    Creative webdesign and programming freelancer. ...viac m.majling
    mal som stejny problem ,, preinstaloval som cely system aupdatol stare drivere,, neveim co to malo na to vplyv alebo som mal nieco spatne nastavene v PC ale prestalo to a video bezi ok .

    Norushka je offline (nepripojený) Norushka

    Norushka
    ale mne to takto funguje už odkedy tento pocitac mame, už takto sme ho dostali z predajne

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ake subory videa prehravas v PC? Mne osobne to robilo, ak som nemal spravne, ci aktualne divx ci xvid kodeky.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tiež som to zažil a nechcel som veriť vlastným očiam. Mame odišiel desktop - tak som si ho zobral, že ho preinštalujem. Medzitým som k jej LCD, myši, klavesnici a tlačiarni pripojil môj desktop. A čuduj sa svete...všetko bolo v pohode, až pokiaľ nechcela prehrať nejaké video. Pri videu alebo webkamere bol obraz celý fialový. Skúšal som všelijaké nastavenia grafiky ale bezúspešne. Jej starý PC som preinštaloval a všetko (vrátane farieb) je OK. A môj desktop na mojom LCD taktiež šlape bez problémov.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ..na to je viac spôsobov riešenia, ale stačí preinštalovať systém, natiahnuť najnovšíe ovládače grafiky, nepchať tam všetky možné prehrávače, dať si tam jeden rozumny, ďalej tam dať nejaké kodeky:-) podľa mňa stačí ffdshow, a z prehrávačov tam dať ak prehrávaš DVD tak Power DVD alebo VLC player, spravne nastaviť obrazovku a to by malo stačiť...alebo PC vyčistiť, odinštalovať kodeky, nechať tam iba VLC player, obnoviť ovladač grafiky, je to na tebe.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    bobino38 Pozri príspevok
    ..na to je viac spôsobov riešenia, ale stačí preinštalovať systém, natiahnuť najnovšíe ovládače grafiky, nepchať tam všetky možné prehrávače, dať si tam jeden rozumny, podľa mňa stačí ffdshow, ak prehrávaš DVD tak aj Power DVD alebo VLC player, spravne nastaviť obrazovku a to by malo stačiť...alebo PC vyčistiť, odinštalovať kodeky, nechať tam iba VLC pklayer, obnoviť ovladač grafiky, je to na tebe.
    NO veď hej..ja som v podstate neurobil žiadnu zmenu..iba som vymenil skrinky pri LCD. Na mojom LCD moja skrinka fungovala OK. Pripojil som moju skrinku k inemu LCD a uz bol obraz fialovy - avsak iba pri videach alebo webkamere.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ..ja odpovedal NOrushke, nie tebe:-)..u teba je asi problem s monitorom, nie v systéme.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    bobino38 Pozri príspevok
    ..ja odpovedal NOrushke, nie tebe:-)..u teba je asi problem s monitorom, nie v systéme.
    Teraz som vymenil skrinky..a zase je všetko v pohode. Iba moja skrinka s maminym LCD sa javi "fialovo". Už som s PC zažil čokolvek..ale toto?

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    .. sú to rovnake LCD monitory? ak nie, tak sú nastavené oba spravne keď ich púšťaš na svojom desktope?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Na vine su pravdepodobne kodeky (ja pouzivam asi 3 mpeg2, 1 divx, a 1 wmv, to je vsetko) netreba systemu vnucovat baliky typu all in one kodepack, k-lite kodepack atd.....)

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Fero11 Pozri príspevok
    Na vine su pravdepodobne kodeky (ja pouzivam asi 3 mpeg2, 1 divx, a 1 wmv, to je vsetko) netreba systemu vnucovat baliky typu all in one kodepack, k-lite kodepack atd.....)
    No ja mam zato, ze to robi ak chyba ten pravy kodek. Jeden kodek divx nestaci.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    No mne osobne bežia všetky videa i obrazky normalne, mám v PC kodeky ffdshow, stiahol som si divx kodeky zo stránok DIVX a kodeky ktoré sa nainštaluju pri inštalácii Power DVD, všetko ide v pohode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.