Zavrieť

Porady

mzda v Olympe

Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ahojte,
potrebujem poradiť, a trochu surne.
stiahla som si olymp a potrebujem spraviť vyplatu na 400 korun, môžte mi poradiť ake percenta a odvody a ako to prepočitať aby to neak sedelo, som v tom začiatočník a vypadlo mi to z hlavy potrebujem s tym poradiť.
Prosííííííííííííííííííííííí mmmmmm.
Ďakujem.
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Mey Pozri príspevok
ahojte,
potrebujem poradiť, a trochu surne.
stiahla som si olymp a potrebujem spraviť vyplatu na 400 korun, môžte mi poradiť ake percenta a odvody a ako to prepočitať aby to neak sedelo, som v tom začiatočník a vypadlo mi to z hlavy potrebujem s tym poradiť.
Prosííííííííííííííííííííííí mmmmmm.
Ďakujem.
Chybaju dolezite informacie, bez ktorych nema zmysel radit "od pasa". Najdolezitejsia je ta, ze nie je jasne, o aku vyplatu ide. V cistom / v hrubom / z pracovneho pomeru / z dohody / ... ?
Apropo, vyhladavac zatial funguje a o percentach a pravidlach odvodov tu najdes stovky a mozno aj tisice tem.


Otazka na zaver: Nebude rychlejsie spocitana jedna vyplata rucne, ako cez mzdovy softver (demo verzia), v ktorom treba pred vypoctom nahodit "milion" udajov?
A este: co znamena "trochu surne"?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

trochu surne preto lebo som nato zabudla a zajtra musim odovzdať do socialky vykaz a je to skrateny pracovny pomer na menej ako 15 hod. tyzdenne a je to v hrubom, mame to len preto lebo to od nas žiadal živnostensky urad aby sme mali zamestnanu zodpovednu veducu.
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mey Pozri príspevok
ahojte,
potrebujem poradiť, a trochu surne.
stiahla som si olymp a potrebujem spraviť vyplatu na 400 korun, môžte mi poradiť ake percenta a odvody a ako to prepočitať aby to neak sedelo, som v tom začiatočník a vypadlo mi to z hlavy potrebujem s tym poradiť.
Prosííííííííííííííííííííííí mmmmmm.
Ďakujem.
zamestnanca musíš nahodiť do personalistiky, zadať základné osobné údaje, pracovný pomer a zložku mzdy. Potom spustíš generáciu výplaty, kde si môžeš jednotlivé zložky mzdy pridávať a upravovať. Percento odvodov je nastavené priamo v SW.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mey Pozri príspevok
trochu surne preto lebo som nato zabudla a zajtra musim odovzdať do socialky vykaz a je to skrateny pracovny pomer na menej ako 15 hod. tyzdenne a je to v hrubom, mame to len preto lebo to od nas žiadal živnostensky urad aby sme mali zamestnanu zodpovednu veducu.
Ďakujem.
Aby ti to SW správne vypočítal, musíš si nastaviť pracovný kalendár na skrátený úväzok.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

na vyplatnej paske mi z tejto sumy vyšla len dan bez akychkolvek odovodov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mey Pozri príspevok
na vyplatnej paske mi z tejto sumy vyšla len dan bez akychkolvek odovodov
Aký druh pracovného pomeru si zadala ? Zodpovedný zástupca musí byť zamestnaný na pracovnú zmluvu /môže byť aj skrátený úväzok/ - nie na dohodu ...
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

normalne na pracovnu zmluvu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mey Pozri príspevok
normalne na pracovnu zmluvu
Tak to musí byť niekde zrada, s demoverziou som síce nikdy nerobila, ale určite tam nemôže byť takáto chyba. Pozri si to ešte raz v pracovných pomeroch. Nájdeš to v personalistike, tabulka v pravom hornom rohu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak si robila nejaké úpravy v personalistike, musíš dať znovu vygenerovať výplatu - pôvodnú výplatu prepísať ...
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

mam to: teraz to vyšlo na mesiac 400 v hrubom lebo som dala hodinu týždenne: odvody poisťov vyšli 54, dan: 65 a k vyplate v čistom:281
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

teraz mi vyšli tie odvody do poist:54, dan 65 a čista mzda 281
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mey Pozri príspevok
teraz mi vyšli tie odvody do poist:54, dan 65 a čista mzda 281
vidíš, zvládla si to, len teraz neviem či si kaderníčka alebo samostatná účtovníčka /prepáč, pozrela som si tvoj profil /
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

robim to pre kaderníčku ale mzdu robim prvy krat doteraz len samostatne jednoduche, inak sakriš to musim aj zaplatiť nie na danove tych 65 a na socialku tych 54, aaaa asi zajtra posledny den, uplne mi to tento mesiac vypadlo z hlavy
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mey Pozri príspevok
robim to pre kaderníčku ale mzdu robim prvy krat doteraz len samostatne jednoduche, inak sakriš to musim aj zaplatiť nie na danove tych 65 a na socialku tych 54, aaaa asi zajtra posledny den, uplne mi to tento mesiac vypadlo z hlavy
Záleží na tom, aký dátum si si stanovila pri registrácii zamestnávateľa v zdravotnej a sociálnej poisťovni. Ak máš neurčený, termín je do konca nasl. mesiaca. Čiže, ak je to výplata za jún - do konca júla, ak za júl - do konca augusta.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

za jun do konca jula čiže zajtra super, a da sa to niekde platiť v hotovosti?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mey Pozri príspevok
za jun do konca jula čiže zajtra super, a da sa to niekde platiť v hotovosti?
Nemusíš platiť v hotovosti, stačí ak to zajtra odíde z firemného účtu.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

idem ešte vypísať tlačivo na socialnu poistovnu, ale ako mam v olympe vedieť čo plati zamestnavatel a čo zamestnanec, uplne som z tej mzdy mimo, chcem pomôcť a zistujem že neviem ako
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Myslíš výkaz do sociálnej poisťovne? Ten ti Olymp spracuje automaticky. Vytlačíš ho nasledovne - Dokumenty-odvody poistného sociálna poisťovňa, treba dať tlačiť výkaz aj prílohu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mey Pozri príspevok
idem ešte vypísať tlačivo na socialnu poistovnu, ale ako mam v olympe vedieť čo plati zamestnavatel a čo zamestnanec, uplne som z tej mzdy mimo, chcem pomôcť a zistujem že neviem ako
Keď máš Olymp, tak nemusíš žiadne tlačivá vypisovať ručne, program ti všetky v dokumentoch vytlačí. A na tlačive do SP a ZP máš zvlášť rozpísané, koľko je odvod zamestnanca a koľko zamestnávateľa.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

asi to neak zle vyšlo ved za zamestnavatela mi vyšlo 2800 korun zo 400 hrubej mzdy, neaka zrada mi tam nastala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať