Zavrieť

Porady

Vzájomný zápočet

Ahojte,
prosím poraďte mi:

Konateľ nakupoval v nemenovaných skladoch tovar v hodnote 3300,- a platil kartou, takže má bloček s bločkom o platbe kartou.
Tovar šiel neskôr reklamovať a tovar vrátil. Vystavili dobropis s názvom Faktúra, kde bola celá čiastka mínusová. Ony mu nevrátili peniaze, ale ako keby mu dali kredit s tým, že pri ďalších nákupoch nemusí platiť v hotovosti ani kartou, ale má na tú sumu kredit.
A tak na ďalšie razy urobil nákup 1. faktúra =1.500,- - neplatil nič, 2. faktúra =1.500,- - neplatil nič. Potom došiel papier vzájomný zápočet pohľadávok a záväzkov:
kde bol: dobropis: s mínusovou sumou -3.300,-
1. faktúra: na tých 1.500,-
2. faktúra: na tých 1.500,
a tak pri tomto zápočte vyšlo: -300,- majú ešte doplatiť.

Prosím Vás viete mi poradiť ako to v MONEY S3 započítať a ako to hlavne zaúčtovať?? mám z toho už mierny chaos..lebo ten prvotný akt nákup kartou mám 504/261100, 343/261100 a dobropis=faktúra ako potom??? a to ostatné ako???
Prosím poraďte mi z predkontáciami.

Vopred veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom

Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

    lusil329
    no ja by som to zaúčtovala tak,že by som pvý bločik zaúčtovala do záväzkov
    504/325 2 773,10 / 3 300
    343/ 526,90/
    úhradu v banke by som zaučtovala dvomi sumami 3 000(úhrada dvoch bločkov 325/221 ) a 300 (ako preplatok dajme 325***/ 221).
    storno záväzku .... to by som ten prvý blok v tých závazkoch stornovala (tým by sa ti uhradil v tom programe a vynuluje sa ti ním účtovanie)
    nasledujúce dva bloky by som tiež dala medzi tieto závazky a zaúčtovala ich ako prvý bločik a uhradila by som ich tou sumou 3 000 .
    a ak ti vrátil preplatok v hotovosti 211/325***.

    dúfam, že som to napísala zrozumitelne a správne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.