Zavrieť

Porady

Lieky do nakladov

Zdravim,
neviem ci moja otazka patri do tejto temy. Ale zaujalo by ma ci si moze zivnostnik davat lieky do nakladov.

Bol som nedavno s kamaratom, ktory mi povedal,ze on si dava lieky do nakladov. Vykonava fyzicku pracu a tiez uz ma svoj vek. Jeho slova boli "Lieky potrebujem na to aby som mohol robit a fungovat. ak stat chce aby som zarabal a platil dane namiesto toho aby som bol PN, tak je to opodstatneny naklad."

Myslite ,ze by toto danova kontrola zozrala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mato20 Pozri príspevok
    Zdravim,
    neviem ci moja otazka patri do tejto temy. Ale zaujalo by ma ci si moze zivnostnik davat lieky do nakladov.

    Bol som nedavno s kamaratom, ktory mi povedal,ze on si dava lieky do nakladov. Vykonava fyzicku pracu a tiez uz ma svoj vek. Jeho slova boli "Lieky potrebujem na to aby som mohol robit a fungovat. ak stat chce aby som zarabal a platil dane namiesto toho aby som bol PN, tak je to opodstatneny naklad."

    Myslite ,ze by toto danova kontrola zozrala?
    Určite nie. A chcel by som vidieť toho/tú účtovníka/účtovníčku, kto to zúčtuje do nákladov. V §19 ZoDP som nenašiel ani jeden ods. kam by sa to dalo zahrnúť.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som certa nepokusala, este som nepocula, ze by lieky boli danovym nakladom. Ine je to u firmy, ktora nakupi bezne dostupne lieky do lekarnicky, ale aj to musi byt osetrene v internej smernici o starostlivosti o zamestnancov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    durisovad Pozri príspevok
    Ja by som certa nepokusala, este som nepocula, ze by lieky boli danovym nakladom. Ine je to u firmy, ktora nakupi bezne dostupne lieky do lekarnicky, ale aj to musi byt osetrene v internej smernici o starostlivosti o zamestnancov.
    Keby sa dalo zúčtovať do nákladov lieky, tak by sa mi oplatilo podávať dodatočné priznanie za predchádzajúce roky, keď mesačne som platil za lieky cca. 2500,- Sk, ktoré som nevyhnutne potreboval.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Argumentacia - ak stat chce, aby som zarabal a platil dane - neobstoji, potom by si kazdy mohol dat do nakladov napr. aj vsetko oblecenie a jedlo, pretoze nahy a hladny clovek pracovat velmi nemoze.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    My si z toho robíme posmech, ale v Taliansku si dávajú do nákladov lekári aj lieky, ktoré potrebujú podľa diagnózy pre seba. Je to pre nich daňovo uznaný náklad. Ale či si to dávajú do nákladov aj iní - tak som teda nezistila...
    A dá sa tam dať aj francúzska barla? Alebo liečebné náklady na liečbu svojej choroby v kúpeľoch?
    A mimochodom, čo "pozornosti", bez ktorých sa liečba nezaobíde...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ondrejvla Pozri príspevok
    My si z toho robíme posmech, ale v Taliansku si dávajú do nákladov lekári aj lieky, ktoré potrebujú podľa diagnózy pre seba. Je to pre nich daňovo uznaný náklad. Ale či si to dávajú do nákladov aj iní - tak som teda nezistila...
    A dá sa tam dať aj francúzska barla? Alebo liečebné náklady na liečbu svojej choroby v kúpeľoch?
    A mimochodom, čo "pozornosti", bez ktorých sa liečba nezaobíde...
    Na Slovensku si môžu lekári dať do nákladov napríklad očkovanie proti rôznym chorobám, ak majú rizikový odbor.

    Napr. ak vykonávajú odbery krvy, tak očkovanie proti hepatitíde je uznaný náklad.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    potom by si kazdy mohol dat do nakladov napr. aj vsetko oblecenie a jedlo,
    žeby pracovný odev, pracovná obuv, stravné lístky, diety
    lenka_bodorova
    Dobrý deň, kupovalla som ibalgin do firemnej lekárničky je to daňový náklad, môže sa odpočítať DPH? Ďakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Dobrý deň, kupovalla som ibalgin do firemnej lekárničky je to daňový náklad, môže sa odpočítať DPH? Ďakujem
    ... už tu bola podobná otázka...: http://www.porada.sk/t48517-dan-uznane-vydavky.html

    ale treba si prečítať napr. toto: http://www.zdravotnickepomocky.sk/le...-na-pracovisku

    a samozrejme vziať do úvahy aj názory odborníkov na BOZP:

    "Súčasné právne úpravy direktívne neurčujú obsah lekárničiek prvej pomoci na pracovisku. V minulosti bola ministerstvom zdravotníctva vydaná oborová norma „ON 84 6635“, ktorá určovala obsah lekárničiek, avšak má iba informatívny a doporučujúci charakter.

    Obsah lekárničky a počet lekárničiek so zdravotníckym materiálom by mal v zásade odrážať potreby organizácie a rizikovosť samotnej prevádzky. Lekárnička v práci má mať iba prvky na prvotný zásah pri poraneniach, popáleninách a iných úrazoch a žiadne analgetiká, antipyretiká a pod. Tieto lieky často pre ich prehnané užívanie majú na pracovisku opačný efekt ako je potrebné."

    citované zo: http://www.bozpo.sk/konzultant/read....92&view=single

    ... a ja ešte doplním - nie je prevádzka ako prevádza - zásadne treba rozlišovať medzi výrobnými priestormi, prípadne priestormi poskytujúcimi služby, resp. kancelárskymi priestormi....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.