Zavrieť

Porady

Zmena autoskoly

Dobry den, v prvom rade sa chcem ospravedlnit ak som to zaradil do zlej kategorie.

Mam takyto problem a jednoznacnu odpoved som nenasiel ani na internete.

V oktobri minuleho roku som zacal robit vodicak v jednej nemenovanej autoskole. Absolvoval som teoriu, trenazer a niekedy v juny aj prvu jazdu (nemal som moc na autoskolu cas). Casom som ale zistil, ze pristup majitela autoskoly ako aj dalsich zamestnancov, sa da porovnat k pristupu alkoholikov v tretotriednej krcme. Preto som sa rozhodol, ze z tejto autoskoly odidem. Musel som ale zaplatit 1250sk (3x trenazer a 1x jazdu ktoru som absolvoval). Samozrejme peniaze za 1000sk kolok ani 300 korunove potvrdenie od lekara mi nevratili. Bol som sa na toto pytat v inej autoskole (do ktorej mimochodom aj prestupujem) a tam mi bolo povedane, ze kolok ako aj lekarske potvrdenie je moje a autoskola mi ho musi vratit.

Preto by som rad vedel, ci mam naozaj narok na vratenie kolku (resp 1000sk) a potvrdenia od lekara? Ak ano, kde najdem znenie zakona, ktory sa tymto zaobera? Prehladaval som rozne stranky, ale na tuto temu som nic nenasiel.

Za pomoc vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    samozrejme, kolok predstavuje spravny poplatok za vykonanie skusky. ak si na nu nesiel, autoskola si to nemoze nechat. v opacnom pripade sa bezdovodne obohatila...

    TommyHot je offline (nepripojený) TommyHot

    TommyHot
    riccado Pozri príspevok
    samozrejme, kolok predstavuje spravny poplatok za vykonanie skusky. ak si na nu nesiel, autoskola si to nemoze nechat. v opacnom pripade sa bezdovodne obohatila...
    Dakujem za odpoved. Su aj nejake konkretne paragrafy, ktore sa tymto zaoberaju? Resp cim sa mam "ohanat", ked pridem znova do autoskoly a budem trvat na vrateny kolku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.