Zavrieť

Porady

deti do vychovy

Poprosim niekoho kto ma skusenost o tom ze uz u nas na Slovensku boli zverene deti do vychovy otca. Moj brat ma taky problem. Jeho manzelka nikde nepracuje, len sedi doma na p.... a nasla si niekoho ineho (roma). Brat sa stara o dvoch synov, jeden je jeho a druhy je z prveho manzelstva jeho "zeny" o ktoreho sa stara od cca 4 rokov. Navyse ziju v druzstevnom byte ktory je pisany na manzelku ale nadobudli ho uz pocas manzelstva. Ake su sance ked sa chce o deti starat nadalej, ze by mu boli prisudene?
Dakujem.
Na túto otázku ste už odpovedali, odpoveď môžete ešte vylepšiť.
Usporiadať podľa času

iriska je offline (nepripojený) iriska

iriska
je niekoľko takých prípadov. každopádne, muž má ťažšie presviedčanie súdu, že sa stará dobre o deti. Ak ich chce do výchovy, nech si podá návrh na súd, kde popíše od kedy sa stará o deti, ako prispieva k ich výchove, či matka prejavuje o ne záujem, a tak... celú situáciu... Možno by sa dali navrhnúť aj svedkovia, ktorí mu to potvrdia (ale to som ešte v reále nevidela, aj keď som o tom počula)
p.s. a tá žena vyzerá tak, že by robila problémy, keby ich chcel do výchovy?
Misak Pozri príspevok
Poprosim niekoho kto ma skusenost o tom ze uz u nas na Slovensku boli zverene deti do vychovy otca. Moj brat ma taky problem. Jeho manzelka nikde nepracuje, len sedi doma na p.... a nasla si niekoho ineho (roma). Brat sa stara o dvoch synov, jeden je jeho a druhy je z prveho manzelstva jeho "zeny" o ktoreho sa stara od cca 4 rokov. Navyse ziju v druzstevnom byte ktory je pisany na manzelku ale nadobudli ho uz pocas manzelstva. Ake su sance ked sa chce o deti starat nadalej, ze by mu boli prisudene?
Dakujem.
Nepíšeš ako žije brat s manželkou,no ak sa matka o deti nestará a zanedbáva ich,môže brat požiadať o pomoc soc. pracovníka UPSVaR vo vašom meste,ak soc.pracovník potvrdí porušenie §28-30Zákona o rodine,môže podať návrh na súd o zverení detí otcovi.Na úrade ho odmietnuť nemôžu lebo-
Vzhľadom na vymedzenie postavenia štátnych orgánov v čl. 2, ods. 2
Ústavy Slovenskej republiky sú orgány sociálnoprávnej ochrany detí
a sociálnej kurately povinné konať vždy, ak si to vyžaduje záujem
maloletých detí. Nekonanie v takýchto prípadoch je porušením
ústavného práva na osobitnú ochranu detí a mládeže, ako aj práv
zakotvených v Dohovore o právach dieťaťa, ktorým je Slovenská
republika viazaná.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.