Zavrieť

Porady

šfrb

Ahojte, mám otázku ohľadom postupnej výstavby domu. Máme v pláne za našetrené peniaze začať stavať. Predpokladáme že by sme sa mohli dostať po základnú platňu (čiastočne podpivničený dom)+múry. Ide o bungalov z eurolinesk č.467. Otázka znie či môžeme zažiadať v štádiu rozostavaného domu o úver zo šfrb. Ak áno v akom predstihu? Keď je žena na materskej (ešte 2,5 roka bude) ako to vplýva na situáciu s úverom zo šfrb keďže máme vlastne len jeden príjem? Mám sa so žiadosťou trápiť sám alebo je lepšie niekoho tým poveriť a zaplatiť si to? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Vždy mi dobre poradil pán Mgr. Príbeľský BA (simmal@centrum.sk ), pomáhal aj pri vybavovaní. Ak nemá veľa roboty určite neodmietne.

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Určite môžeš požiadať o úver v štádiu rozostavaného domu. Dokonca tak ľahšie splníš podmienku dokončiť stavbu do 2 rokov (neviem či to ešte žiadajú).
    Je jedno či máte 1 alebo 2 príjmy, musíš však splnikť ich požiadavky, pokieľ viem je tam aj dolná aj horná hranica príjmu. pozri na stránkach...
    Nie je to až také tažké vybaviť, ale ak nemáš čas a máš na to, nech to vybaví niekto za teba

    Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

    Monika V.
    badoga Pozri príspevok
    Určite môžeš požiadať o úver v štádiu rozostavaného domu. Dokonca tak ľahšie splníš podmienku dokončiť stavbu do 2 rokov (neviem či to ešte žiadajú).
    Je jedno či máte 1 alebo 2 príjmy, musíš však splnikť ich požiadavky, pokieľ viem je tam aj dolná aj horná hranica príjmu. pozri na stránkach...
    Nie je to až také tažké vybaviť, ale ak nemáš čas a máš na to, nech to vybaví niekto za teba
    Súhlasím a mám pocit, že do úvahy berú aj rodičovský príspevok, ak sa to nezmenilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.