Zavrieť

Porady

Výkazy do poisťovní

Ahojte poraďáci,
potrebujem info.. Keď sa posielaju výkazy preddavkov na poistné do poisťovní, je na to nejaká lehota, či sa to má poslať do určitého dňa po vyplatení mzdy a odvodov,alebo to treba doručiť pred úhradou odvodov. Alebo je to úplne jedno,len aby sa to doručilo do konca mesiaca?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    potrebujem info.. Keď sa posielaju výkazy preddavkov na poistné do poisťovní, je na to nejaká lehota, či sa to má poslať do určitého dňa po vyplatení mzdy a odvodov,alebo to treba doručiť pred úhradou odvodov. Alebo je to úplne jedno,len aby sa to doručilo do konca mesiaca?
    Ďakujem.
    SP:
    f) predkladať pobočke výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie1) za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie1) v členení na jednotlivých zamestnancov a na nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, 1) invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity a predkladať na výzvu organizačnej zložky Sociálnej poisťovne podklady na zistenie správnej sumy poistného a príspevku na starobné dôchodkové sporenie, 1)

    Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

    Monika V.
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    potrebujem info.. Keď sa posielaju výkazy preddavkov na poistné do poisťovní, je na to nejaká lehota, či sa to má poslať do určitého dňa po vyplatení mzdy a odvodov,alebo to treba doručiť pred úhradou odvodov. Alebo je to úplne jedno,len aby sa to doručilo do konca mesiaca?
    Ďakujem.
    Termín predkladania
    Zamestnávateľ je povinný doručiť pobočke ZP výkaz preddavku na poistné za príslušný kalendárny mesiac do troch dní od dňa splatnosti ním odvádzaného preddavku poistného.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Pri prihlasovaní zamestnávateľa do SP si určuješ dátum výplatného termínu......a tento deň je deň splatnosti poistného a taktiež deň odoslania výkazov

    Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

    Monika V.
    caucico Pozri príspevok
    a čo keď odovzdám výkazy skôr ako je uhradená výplata a odvody?
    Výkazy môžeš spraviť len na základe údajov z výplaty. Ak sa pýtaš na to, že čo ak výplaty spravíš skôr a odovzdáš aj výkazy, nič sa nedeje - je to v poriadku. Aj ja mám výkazy odovzdať do konca nasledujúceho mesiaca a keď sa mi podarí odovzdám skôr.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Monika V. Pozri príspevok
    Výkazy môžeš spraviť len na základe údajov z výplaty. Ak sa pýtaš na to, že čo ak výplaty spravíš skôr a odovzdáš aj výkazy, nič sa nedeje - je to v poriadku. Aj ja mám výkazy odovzdať do konca nasledujúceho mesiaca a keď sa mi podarí odovzdám skôr.
    pretože výplaty sú hotové, vytlačené potrebné výkazy a samotná úhrada ostáva len na šéfovi,ktorý to má uhradiť..

    Výkazy do poisťovní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.