Zavrieť

Porady

Vyplňanie ELDP

Dobrý deň! Neviem ako správne vyplniť ELDP?????
Pracovníčka poberá dôchodok zo Slovenska. Chce si požiadať aj o dôchodok z Čiech k 3.8.2008. Ku tomuto dňu skončila pracovný pomer dohodou a zároveň jej začína od 4.8.2008 ďalší pracovný pomer na dobu určitú 1 rok, kedže to tak vyžadujú zo Sociálnej poisťovne. Ako mám vypísať ELDP???
VZ sa prepočítava na kalenráne alebo pracovné dni??? Neviem sa z toho vymotať, pretože potom mi nesedí výplatná páska, ktorá je počítaná na pracovné dni a ELDP, ktorý je počítaný na kalendárne dni.
Vymeriavací základ za mesiac je 6000,- Sk , pracuje na kratší úväzok.
6000:31*3=581,- SK v ELDP???
6000:21*1=286,- SK na výplatnej páske???
Naozaj sa s tým trápim od rána a názory známych sa rôznia........

Kedže pracovný pomer bude pokračovať, tak sumár za celý mesiac bude v celkovej sume a bude sedieť na 6.000 aj na ELDP aj na páskach, keď sa sčítajú. Kedže ptrebujem ELDP čím skôr vyhotoviť, dovoľujem si použiť otáznik. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Vypisujú sa kalendárne dni, na internete si nájdeš tlačivo a tam sa dáva dátum nástupu a dátum ukončenia pracovného pomeru, t.z. že ti to samo napočíta dni.

    včielky je offline (nepripojený) včielky

    včielky
    Nejde mi o počet dní v tom ELDP, ale o vymeriavací základ, ten neviem, ktorý je správny a ktorý mám teda uviesť.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    včielka, rozumiem ti. Vyzerá to tak, že to nesedí. VZ pre odvody z mesačnej mzdy - 6000/31*1=286 a VZ pre ELDP 6000/31*3=581. Keďže na novú PZ pokračuje jej pracovno-právny vzťah(PPV), VZ pre odvody za 8/08 bude 6000, takže tých 286 by som si nevšímala a do ELDP uviedla 581. Zvyšok VZ(6000-581) uviedla od 4.8.08. Sama neviem, ako by som to riešila, keby zamestnankyni nepokračoval PPV.
    Príklady na vyplnenie ELDP nájdeš tu http://www.socpoist.sk/index/index.p...4&idc=1791?=sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.