Zavrieť

Porady

uctovanie licencii

Ahojte,

chcela by som poprosit o pomoc. Kupili sme od jednej spolocnosti napr. 100ks nejakych vyrobkov, kt. ideme dalej predavat. Od inej spolocnosti sme kupili 150ks licencii. Ked vydavam tovar zo skladu pri predaji, potrebujem vydat aj rovnaky pocet licencii. Cena 1 licencie je pomerne nizka /do 2000,/Sk/. Mam licencie uctovat ako material, s tym, ze ked predam 1 ks tovaru, vydam do nakl. 1 ks licencie? Alebo to hodim na 014 a odpisem v celej vyske, resp. budem to odpisovat ako ich predavam? jedno sa mi zda horsie ako druhe. Alebo to dam na 518tku?
Ak ste sa s tym stretli, budem vdacna za radu.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anadka Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som poprosit o pomoc. Kupili sme od jednej spolocnosti napr. 100ks nejakych vyrobkov, kt. ideme dalej predavat. Od inej spolocnosti sme kupili 150ks licencii. Ked vydavam tovar zo skladu pri predaji, potrebujem vydat aj rovnaky pocet licencii. Cena 1 licencie je pomerne nizka /do 2000,/Sk/. Mam licencie uctovat ako material, s tym, ze ked predam 1 ks tovaru, vydam do nakl. 1 ks licencie? Alebo to hodim na 014 a odpisem v celej vyske, resp. budem to odpisovat ako ich predavam? jedno sa mi zda horsie ako druhe. Alebo to dam na 518tku?
Ak ste sa s tym stretli, budem vdacna za radu.

Ak tá licencia je súčasťou tovaru, čo predávate, tak aj nákup sa účtuje ako nákup tovaru (504 pri spôsobe B).
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

moze ist potom ale o tovar, ak sa sklada z 2 roznych zloziek, hardware + licencia?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anadka Pozri príspevok
moze ist potom ale o tovar, ak sa sklada z 2 roznych zloziek, hardware + licencia?
A prečo nie? Pre teba to je tovar. Kúpiš a predáš v nezmenenom stave.
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

to ano, ale kupim 1 ks hardw. 1 licenciu a predam ako 1 vec spolu. zda sa mi to trochu proti logike...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie je to proti logike
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anadka Pozri príspevok
to ano, ale kupim 1 ks hardw. 1 licenciu a predam ako 1 vec spolu. zda sa mi to trochu proti logike...
Prečo?
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

lebo tovar je to, co v nezmenenom stave predavam. A tu k tomu tovaru pridavam licenciu, cize mne sa to javi ako vyrobok.
Tie ostatne nepredane licencie budem mat na sklade tovaru?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anadka Pozri príspevok
lebo tovar je to, co v nezmenenom stave predavam. A tu k tomu tovaru pridavam licenciu, cize mne sa to javi ako vyrobok.
Tie ostatne nepredane licencie budem mat na sklade tovaru?
Čo je výrobok? Výrobok vyrábáš sám z rôznych súčasti.Napr. múka a 8 vajec= osemvaječné cesto do polievky. Je to tvoj prípad?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Anadka Pozri príspevok
lebo tovar je to, co v nezmenenom stave predavam. A tu k tomu tovaru pridavam licenciu, cize mne sa to javi ako vyrobok.
Tie ostatne nepredane licencie budem mat na sklade tovaru?
Ak sa jedná o predaj počítačov s doinštalovaním operačného sytému resp. alebo iného tzv. krabicového (FPP – Full Package Product) softvéru, podľa môjho názoru nejde o predaj tovaru, ale o predaj výrobkov. Nákup "surového" hardware i nákup tzv. krabicového (FPP – Full Package Product) softvéru by som účtoval ako materiál (112) pri spôsobe A, resp. 501 pri spôsobe B.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
rozne názory odborníkov. Licencia podla mňa je súčasťou tovaru-krabicového SW, bez neho nie je možné produkt používať (legálne). Preto by som SW aj licencie mala na sklade tovaru.
Licencia podľa mňa nie je materiál - to by sa musel podobne riešiť napr. aj ovládač k TV a iným produktom.
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

tam mi je to jasne... lebo pridavas hodnotu.
Lenze tu to nie je ten pripad. Ide o to, ze 1 firma vyraba to, co vyvinula 2. Takze, hoci hardware nijako nemenis, nepridavas software ani uplne nic, ale aby si ho mohol predat, tu licenciu potrebujes.
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

reagovala som na andrej/a/_rv
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Anadka Pozri príspevok
Lenze tu to nie je ten pripad. Ide o to, ze 1 firma vyraba to, co vyvinula 2. Takze, hoci hardware nijako nemenis, nepridavas software ani uplne nic, ale aby si ho mohol predat, tu licenciu potrebujes.
Nemôžeš napísať konkrétnejšie, čo to vlastne predávate a čo je predmetom licencie ? Je to nejaký súhlas na používanie výrobku alebo čo ?
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

v podstate ano. Je to nieco, co pre nas vyrobili na objednavku, podla technickej specifikacie spolocnosti, kt. to vyvinula a zase nam predala licencie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anadka Pozri príspevok
v podstate ano. Je to nieco, co pre nas vyrobili na objednavku, podla technickej specifikacie spolocnosti, kt. to vyvinula a zase nam predala licencie.
Podľa mňa jednoznačne tovar.
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

asi to nie je jasne. nemozem napisat, co presne to je, lebo je to predmetom obch. tajpomstva.
Ale skusim vymysliet priklad.
Z existujucich suciastok a jednej sluzby niekto zmontuje nieco uplne nove. da si to patentovat. Sam to nevyraba, lebo /dajme tomu/ je len vyvojovo orientovany. Umozni to nejakej firme predavat /to je ta, v kt. robim/ , ale aby kontroloval predaj, vydava pre nu licencie.
Firma si dava vyrobok vyrobit v este inej spolocnosti, lebo ma obchodne a nie vyrobne zameranie.
Od vyrobcu kupujeme vyrobok, kt. je pre nas tovarom a od vyvojovej spol. licencie, kt. su pre nas......co?
Dufam, ze som to vykreslila zrozumitelne.
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

dobre uctujme tovar sposobom A
licencie 150ks 131/321
tovar 100ks 131/321
prijemka I: 100ks tovaru s licenciou 132/131 50 ks licencii 132/131 alebo co?
a vydajka I: 100ks tovaru 504/132
prijemka II: 150ks licencie 132/131, 100ks tovaru 132/131
a vydajka II: 100ks licencie 504/132, 100ks tovaru 504/132, pricom na FA je len 1 polozka, 100ks tovar /licenciou ich netrapime, oni si objednali len tovar, licenciu riesime len my/

tak sposob I alebo II je dobry alebo nejaky iny?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Anadka Pozri príspevok
asi to nie je jasne. nemozem napisat, co presne to je, lebo je to predmetom obch. tajpomstva.
Ale skusim vymysliet priklad.
Z existujucich suciastok a jednej sluzby niekto zmontuje nieco uplne nove. da si to patentovat. Sam to nevyraba, lebo /dajme tomu/ je len vyvojovo orientovany. Umozni to nejakej firme predavat /to je ta, v kt. robim/ , ale aby kontroloval predaj, vydava pre nu licencie.
Firma si dava vyrobok vyrobit v este inej spolocnosti, lebo ma obchodne a nie vyrobne zameranie.
Od vyrobcu kupujeme vyrobok, kt. je pre nas tovarom a od vyvojovej spol. licencie, kt. su pre nas......co?
Dufam, ze som to vykreslila zrozumitelne.
Už je to zrozumiteľnejšie (ale čo sa týka účtovania, určite nie jednoduchšie). Tú licenciu "predávate" v nákupnej cene ?
0 0
Anadka Anadka

Anadka je offline (nepripojený) Anadka

licenciu nepredavame.
licencia stoji 100,-
tovar kupujeme za 100,-
a predavame za 250,- /napr./
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anadka Pozri príspevok
licenciu nepredavame.
licencia stoji 100,-
tovar kupujeme za 100,-
a predavame za 250,- /napr./
V tej cene 250 je už zahrnutá aj licencia, predpokladám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať