Zavrieť

Porady

Náhrada príjmu

Ako mám sparávne postupovať, do 28.2 sme fungovali ako FO od 1.3 sme začali fungovať ako PO, zamestnanec mi odovzdal PN s dátumom začiatku 28.2, ako mu mám správne vyplatiť nemocenské dávky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    qwerty je offline (nepripojený) qwerty

    qwerty
    a PO prevzala po FO vsetky prava a povinnosti - cize ide o nastupnicku organizaciu ? Zamestnanec dostal od FO vypoved alebo sa mu oznamil "prestup" dohodou o zmene pracovnych podmienok k pracovnej zmluve?

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    áno PO prebrala všetko po FO, akurát jednu PO založili doteraz fungujúce 2 FO. Zamestnanec dostal od FO výpoveď k 28.2 a od 1.3 podpísal novú pracovnú zmluvu s PO. Zamestnanec mi PN za mesiac 2,3/05 odovzdal 15.4.2005

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Môj názor je, že za 28.2. by si mu mala vyplatiť náhradu príjmu a od 01.03. už vlastne FO neexistovala,ale zamestnanec bol v ochrannej lehote, tak by som mu odniesla PN-ku do SP i keď to malo byť dávno urobené. PN je vystavená zrejme na FO, ale myslím že bude problém v SP prečo až teraz? Ja by som ho poslala s tou PN-kou samého s tým, že PP je ukončený a nech si vysvetľuje, že kde bol doteraz... Vedel, že sa firma mení, keď podpísal novú PZ a určite sa to dalo riešiť inak... Pekný deň

    KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

    KON-EKON
    Ak má v pracovnej zmluve uvedené, že je na PN, ktorá trvá, a je tam aj uvedené kto mu túto PN vyplatí, je to vlastne jedno. Mal by to vyplatiť pôvodný zamestnávateľ FO a medzi sebou s PO si PN-ku refundujú podľa dohody.Faktúra, či zmluva ako daňový doklad o prevzatí záväzkov. Isto tam bude aj stará dovolenka. Sociálka by to vyplatila ako od pôvodného zamestnávateľa, bude tam pedsa aj zápočet rokov. Nuž a nová organizácia tieto dni, čiže 9 dní preplatí pôvodnej FO.Len nemôže mať odpracované dni v novej firme, až po tom 15.4., keď nastúpi do práce, čo je asi samozrejmé, v mzde by mal mať ospravedlnené volno.Nemôže mať zápočet na obidvoch firmách,rok má len 365 dní. Zdravím.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Všimnite si,že zamestnanec podpisoval novú pracovnú zmluvu a predchádzajúcej organizácii dostal výpoveď. Ja si myslím, že ak mal PN od 28.2., kedy bol fakticky zamestnancom FO, PN mu likviduje ona!

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý deň!!!!Prosím prosím pekne o radu!!!!!
    Mám kamarátku,ktorá ma zamestnanca,ktorý ochorel a bol na PN a cez ten
    čas išiel na dovolenku do zahraničia!Ako to má vyriešiť keď prvých 10 dní PN
    platí zamestnávateľ ako ma postuvať!!Ďakujem pekne.. Silvia

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    SilviaS
    Dobrý deň!!!!Prosím prosím pekne o radu!!!!!
    Mám kamarátku,ktorá ma zamestnanca,ktorý ochorel a bol na PN a cez ten
    čas išiel na dovolenku do zahraničia!Ako to má vyriešiť keď prvých 10 dní PN
    platí zamestnávateľ ako ma postuvať!!Ďakujem pekne.. Silvia
    ako kamarátka zistila, že je v zahraničí? bola u ňho doma na kontrole? má o tom nejaký zápis, že nebol doma? ... bližšie pozri zákon o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca § 9 a následne § 5 ods. 1c)

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    V zmysle ZP porušenie liečebného režimu znamená porušenie pracovnej disciplíny,
    z čoho vyplýva aj možnosť zamestnávateľa dať zamestnancovi výpoveď. S tým
    sa viaže aj povinnosť zamestnávateľa písomne upozorniť zamestnanca na možnosť
    výpovede v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s menej závažným poruše-
    ním pracovnej disciplíny.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vladan
    ako kamarátka zistila, že je v zahraničí? bola u ňho doma na kontrole? má o tom nejaký zápis, že nebol doma? ... bližšie pozri zákon o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca § 9 a následne § 5 ods. 1c)
    A keď prídu na kontrolu zo SP , tak ako dokážu , že som nebola doma ? Neviem ešte som to nezažila , ale predpokladám , že zanechajú nejaký oznam , že boli na kontrole , alebo si kontrolovaného predvolajú . Tak teda aj zamestnávateľ pokiaľ má môžnosť kontroly a zákon mu to umožňuje to musí dokázať a potom aj patrične zákonne konať . To je môj názor .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.