Zavrieť

Porady

Posuvné dvere na vstavané skrine

Ahojte, mám taký problémik.
Trošku som a pustila do rekonštrukcie domu a mám teraz "v merku" opravu vstavanej skrine v rozmere cca 2,40 x 1,90m.
Nakoľko je korpus skrine zachovalý aj dispozične dobre riešený (robená bola na mieru), chcela by som vymeniť len predné dvere. Teraz je na nej celkovo 12 dvierok a 4 šuflíky.
Tieto by som chcela odmontovať a dať spraviť len dvoje veľké posuvné dvere.
Podľa toho, čo som pozerala na internete by mi úplne stačili v oceľovom ráme s drevotrieskovými výplňami.
Neviete mi poradiť v okolí Nitry nejakú firmu, ktorá by to spravila?
Neviete si zároveň tipnúť cenu?
Počula som, že síce aj Rolldor to robí, ale je vraj veľmi drahý...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    AlaNR Pozri príspevok
    Počula som, že síce aj Rolldor to robí, ale je vraj veľmi drahý...
    Záleží na koho trafíš, moja kamoška si dala robiť komplet na celú stenu a zjednala cenu na polovicu. Skúšaj, držím palce.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    V NR je myslim aj Indeco (ale urobi to takmer kazdy stolar). Ja mam presne tak vyuzite jestvujuce korpusy z dvoch starych skrin (mali 4 x 2 zasuvacie dvierka). Skrina je 2,7 m dlha a 2,45 vysoka. Teraz ma troje zasuvaciek, jedny su zrkadlove, dvoje drevotrieskove a stalo to cca 13 000.- Sk. Este mi tam dorabali do stredu jednu malicku policku. Bola to jedna z lacnejsich (ak nie najlacnejsich), co sa tyka list a tak).

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Diky moc. To Indeco pozriem, skôr sa mi to spája s oknami, nevedela som, že robia aj takéto veci.
    Vraj aj u nás jednen stolár by to spravil, včera som sa dozvedela...
    Budem pátrať. Ak sa mi niečo podarí, dám vedieť.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    AlaNR Pozri príspevok
    Rolldor ... je vraj veľmi drahý
    Ked porovnavas hlinikove ramy s odpruzenymi odhlucnenymi viacloziskovymi kolieckami s vyplnou z bezpecnostneho foliovaneho zrkadla vertikalne predelovaneho s nejakym fajnym lakovanym drevom od roldoru oproti ocelovym ramom s najobycajnejsimi kolieckami a vyplnou, tak ano, roldor je drahy.
    .
    Odporucam zobrat 2-3 reklamne casopisy + pozriet sa do zlatych stranok na stolarov, povyberat si z nich zodesat takych ktori maju uvedenu e-mailovu adresu, napisat im presne poziadavky (rozmery, materialy) a vypytat si od nich pribliznu cenu. Nebol by som prekvapeny keby ti roldor poslal ponuku v podpriemernej cene pri pouziti rovnakych materialov.

    krater je offline (nepripojený) krater

    krater
    Prosim vas vie mi niekto poradit nejaku firmu na posuvne dvere nemyslim na stavane skrine ale do interieru kedy nechceme pouzit klasicke dvere ale posuvne.
    Viem o firme sapeli ale chcela by som najst nejako cenovo prijatelnejsiu firmu.
    Dakujem!

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    nuz ja som dal vyrezat v baumaxe dvere z drevotriesky, na karticku baumaxu to robia zdarma, takze plati sa len za m2 a v naceva (to je obchod s kovanim, uchytmi madlami a pod) som kupil kolajnice (zial len 2m kus) pozostavali zo spodnej kolajnice, vrchnej kolajnice a jednej sady koliesok, kupil som madla na drevotriesku (rozumej hrany, ktore sa nasunu po dlhsej strane) a dorazove stetinky, a zo spodu som dvere opaskoval, material vysiel na cca 40 € plus 60 € za dvere (2 ks 2,6x0,7m) takze material do stovky a zbytok za robotu, nie som nejaky extra sikovny a tak mi to trvalo asi 3 hodiny

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    malyklaun Pozri príspevok
    nuz ja som dal vyrezat v baumaxe dvere z drevotriesky, na karticku baumaxu to robia zdarma, takze plati sa len za m2 a v naceva (to je obchod s kovanim, uchytmi madlami a pod) som kupil kolajnice (zial len 2m kus) pozostavali zo spodnej kolajnice, vrchnej kolajnice a jednej sady koliesok, kupil som madla na drevotriesku (rozumej hrany, ktore sa nasunu po dlhsej strane) a dorazove stetinky, a zo spodu som dvere opaskoval, material vysiel na cca 40 € plus 60 € za dvere (2 ks 2,6x0,7m) takze material do stovky a zbytok za robotu, nie som nejaky extra sikovny a tak mi to trvalo asi 3 hodiny
    Môžeš prosím, pridať foto hotových dvier?Vďaka.

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    myslel som, ze sa da do temy vlozit obrazok ako priloha, a toto som nevedel
    ale vytvoril som si album, tak si to tam mozte pozriet
    mk
    Naposledy upravil malyklaun : 27.03.10 at 05:19 Dôvod: gramatika

    milan t je offline (nepripojený) milan t

    milan t
    Ahojte mne robila posuvne dvere na skrinu firma MOSTOL z Brezna do 7 dni som ich mal aj zamontovane, su dobre a idu potichu. Aj cele skrine robia v dobrych cenach.Robia pre cele SK. Odporučam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.