Zavrieť

Porady

tržba

Dobrý deň. Vediem účtovníctvo jednému klientovi, ktorý má dve rôzne nezávisle firmy, v ktorých sa oddelene vedie účtovníctvo. V prvej jednoduché a v druhej podvojné. Omylom vložil tržbu z prvej firmy, ktorá vedie jed.účtovníctvo na účet firmy druhej, ktorá vedie podvoj.účtovníctvo.Po zistení omylu ju preposlal z účtu druhej na prvú. Jedná sa o 250 000,- SK.
Ako túto operáciu zaúčtovať v prvej firme s jednod.účtovníctvom a ako v druhej firme s podvojným účtovníctvom. Za odpoveď vám vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    v JU PNZD a následne VNZD
    v PU potom 60x , ale ak to bola úhrada VF tak 311
    ešte dôležité je, či to bol len vklad na BU, či to bola tržba zaevidovaná v ERP............

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivet. Pozri príspevok
    Dobrý deň. Vediem účtovníctvo jednému klientovi, ktorý má dve rôzne nezávisle firmy, v ktorých sa oddelene vedie účtovníctvo. V prvej jednoduché a v druhej podvojné. Omylom vložil tržbu z prvej firmy, ktorá vedie jed.účtovníctvo na účet firmy druhej, ktorá vedie podvoj.účtovníctvo.Po zistení omylu ju preposlal z účtu druhej na prvú. Jedná sa o 250 000,- SK.
    Ako túto operáciu zaúčtovať v prvej firme s jednod.účtovníctvom a ako v druhej firme s podvojným účtovníctvom. Za odpoveď vám vopred ďakujem!
    V PÚ:

    221/379 príjem
    379/221 vrátenie

    V JÚ:

    výdaj z pokladne - výdaj neovplyvňujúci základ dane
    príjem na účet - príjem neovplyvňujúci základ dane

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ekopo Pozri príspevok
    v JU PNZD a následne VNZD
    v PU potom 60x , ale ak to bola úhrada VF tak 311
    Prečo 6xx a 311 ak ide o omylom vloženú tržbu z jednej firmy na účet druhej?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    smith Pozri príspevok
    Prečo 6xx a 311 ak ide o omylom vloženú tržbu z jednej firmy na účet druhej?
    lebo som myslel, že sa jedná o tržbu v PU

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Paula Pozri príspevok
    Zadanie otázky bolo nepresné, išlo asi o odvod tržby, nie o tržbu.
    Aj ja si myslím.
    Tieto odvody ja chápem ako prevody hotovosti z pokladne na BU alebo opačne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tak ivet ako to je? Ktorý prípad?

    ivet. je offline (nepripojený) ivet.

    ivet.
    Tržbu z registračnej pokladne z firmy s jed.účtov. vložil na bežný účet firmy s podvoj.účtov. A tá je vrátila prvej firme na účet.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ivet. Pozri príspevok
    Tržbu z registračnej pokladne z firmy s jed.účtov. vložil na bežný účet firmy s podvoj.účtov. A tá je vrátila prvej firme na účet.
    http://www.porada.sk/790363-post3.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.