Zavrieť

Porady

duálne zobrazovanie

Pekný deň všetkým,
o duálnom zobrazovaní som čítala už kadečo, ale nikde sa nespomínalo, či sa musia duálne zobrazovať aj v eurách sumy na pokladničných dokladoch (VPD a PPD). Zatiaľ vydávame PPD zákazníkom len v SKK. Nevidela som niekde pokladničné doklady s duálnymi cenami zatiaľ.
Môžete mi poradiť, či nebudem po 24.auguste porušovať zákon? Ďakujem moc krasne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evellina1 je offline (nepripojený) evellina1

    evellina1
    ..no tak ja mam zase takyto problem s novymi,uz dualnymi tlacivami..pri klasickych PPD a VPD som rozpisala slovom sumu napr. 315,50 takto: =Tristopäťnásť 50/100 Sk= Ako to teraz rozpisat po prepocte konverznym kurzom do kolonky ´EUR´ a ako do kolonky ´slovom´?? A ked mi vyjde napr. tych 10,4726 ako to mam zaokruhlit-na dve desatinne miesta? a nahor ci nadol??

    Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

    Fragaria
    No tak toto by aj mňa zaujímalo.Idem robiť zápočet faktúry cez PPD a asi to tiež budem musieť napísať,alebo mi stačí len duálne zobrazenie z Fa a VPD?Skúsený poraďáci poraďte. Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Fragaria Pozri príspevok
    No tak toto by aj mňa zaujímalo.Idem robiť zápočet faktúry cez PPD a asi to tiež budem musieť napísať,alebo mi stačí len duálne zobrazenie z Fa a VPD?Skúsený poraďáci poraďte. Ďakujem.
    Medzi podnikateľskými subjektami nie je povinnosť používať duálne zobrazenie. Jedine vo vzťahu podnikateľ - občan. Treba čítať riadne zákon.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Fragaria Pozri príspevok
    Smith ďakujem idem naštudovať.
    Tu je pomôcka:

    http://www.porada.sk/t70339-euro-zak...ke-pokyny.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.