Zavrieť

Porady

Je to VPD, či PPD???

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
Dobrý deň, myslela som si, že to viem, ale predsa len sa radšej opýtam, pre istotu. Pokladničný doklad pri nákupe je pre mňa VPD? Aj keď to znamená prijem do pokladne, že?
Už mi z toho totiž hrabká mierne
Ďakujem za ochotu odpovedať na moju blbú otázku.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzicka220 Pozri príspevok
Dobrý deň, myslela som si, že to viem, ale predsa len sa radšej opýtam, pre istotu. Pokladničný doklad pri nákupe je pre mňa VPD? Aj keď to znamená prijem do pokladne, že?
Už mi z toho totiž hrabká mierne
Ďakujem za ochotu odpovedať na moju blbú otázku.
Výdaj je VPD, a príjem je PPD. Keď nakupuješ, tak predsa vydávaš peniaze a neprijímaš.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 06.08.08 at 15:55 Dôvod: porušenie etikety + ZBABELOSŤ
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

PPD - príjmový pokladničný doklad vystavuješ, keď prijímaš peniaze od odberateľa, alebo napr. dotáciu z banky.

VPD - výdavkový pokl. doklad vystavuješ, keď uhrádzaš dodávateľskú faktúru /k nej si prikladáš kopiu PPD od dodávateľa/ v hotovosti alebo vyplácaš mzdy a iné výdavky z pokladne v hotovosti
Naposledy upravil veronikasad : 06.08.08 at 15:50
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
moje vrecko x susedove vrecko

moja pokladňa x susedova pokladňa

mám peniaze ... vydám peniaze = môj výdavkový doklad

kde dám peniaze: do susedovho vrecka

sused prijme peniaze ... získa príjem = jeho príjmový doklad

Pýtam potvrdenie: dá mi jeho príjmový doklad, ktorý bude dokladovaním môjho výdaja.

Každý môj výdavok je dokladovaný mojím výdavkovým dokladom potvrdeným príjmovým dokladom (potvrdením prevzatia mojich peňazí) od dodávateľa, či iného prijímateľa peňazí.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
odpoviem, že VPD je výdavkový podkladničný doklad, takže, čo je to pre teba, keď niečo nakúpiš? Predsa výdavok...

A ešte doplním, že keď VPD je výdavkový, tak PPD može byť iba príjmový.
Naposledy upravil cactus : 06.08.08 at 15:53
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Skúsíme?

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
Fakt sorry, v jednoduchom iba začínam a učím sa podvojné ľutujem, že vás tu takto obťažujem viem, čo je PPD a VPD, len už čím ďalej do toho pozerám, tým som vo všetkom neistá viac a viac. faaakt sa ospravedlňujem.
Napr. Keď si kupujem kredit - kupón, tak ten pokladničný doklad je pre nich PPD, bo je to príjem do pokladne a pre mňa VPD, bo je to výdavok.
Ešte raz sorry.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Jana Acsová Pozri príspevok
Skúsíme?

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.
Súhlasím, a opravujem svoj príspevok. Ospravedlňujem sa.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
smith Pozri príspevok
Súhlasím, a opravujem svoj príspevok. Ospravedlňujem sa.
aj ja, opravené,
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
Už som si ten profil upravila, ďakujem, že ste ma na to upozornili. Myslela som si, že viem viac. Ďakujem aj za kritiku, zíde sa
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
Sorry, že zasa mám niečo, ale vyskytla sa mi takáto situácia: firma ktorej sme fakturovali služby nám omylom zaplatila túto faktúru 2x. Sumu, ktorú uhradila omylom sme jej poslali nazad. Ako to mám zaúčtovať? ako režijné náklady?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzicka220 Pozri príspevok
Sorry, že zasa mám niečo, ale vyskytla sa mi takáto situácia: firma ktorej sme fakturovali služby nám omylom zaplatila túto faktúru 2x. Sumu, ktorú uhradila omylom sme jej poslali nazad. Ako to mám zaúčtovať? ako režijné náklady?
Omylom prijaté peniaze ako príjem neovplyvňujúci základ dane. A vrátenie ako výdaj neovplyvňujúci základ dane.
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
ďakujem veľmi pekne
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
A chcela by som sa ešte spýtať, či to mám zaúčtovať medzi príjmy neovplyvňujúce ZD do kolónky 26- Úvery, dotácia, dary, vklady, ostat. ? a do výdavkov neovplyvňujúcich ZD do kolńky 31 - Osob. spotreba, dary, rezerva, ostatné?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
zuzicka220 Pozri príspevok
A chcela by som sa ešte spýtať, či to mám zaúčtovať medzi príjmy neovplyvňujúce ZD do kolónky 26- Úvery, dotácia, dary, vklady, ostat. ? a do výdavkov neovplyvňujúcich ZD do kolńky 31 - Osob. spotreba, dary, rezerva, ostatné?
áno
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
ďakujem
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
smith Pozri príspevok
Omylom prijaté peniaze ako príjem neovplyvňujúci základ dane. A vrátenie ako výdaj neovplyvňujúci základ dane.
Zoli... prepáč...... tu si dovolím vsuvku - je dôležité pozrieť si pôvodné účtovanie prijatej platby. Ak to išlo riadne ako úhrada odoslanej faktúry (preplatená) - vrátenie platby treba účtovať rovnako, len s mínusovým znamienkom (alebo si opraviť pôvodné účtovanie...) ...aaale tam ani ja, ani Ty nevidíme......

zuzicka220 Pozri príspevok
Sorry, že zasa mám niečo, ale vyskytla sa mi takáto situácia: firma ktorej sme fakturovali služby nám omylom zaplatila túto faktúru 2x. Sumu, ktorú uhradila omylom sme jej poslali nazad. Ako to mám zaúčtovať? ako režijné náklady?
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
v tej firme sú dvaja konatelia a nejako sa nedohodli a obaja uhradili tú faktúru. proste iba omyl. tak sme im ju poslali späť. takže teraz ako to má byť zaúčtované?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
zuzicka220 Pozri príspevok
v tej firme sú dvaja konatelia a nejako sa nedohodli a obaja uhradili tú faktúru. proste iba omyl. tak sme im ju poslali späť. takže teraz ako to má byť zaúčtované?
Záleží od toho, ako bola účtovaná duplicitná platba. Tam si musíš uvedomiť kam tie peniaze išli a od toho sa odvíja pokračovanie...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzicka220 Pozri príspevok
v tej firme sú dvaja konatelia a nejako sa nedohodli a obaja uhradili tú faktúru. proste iba omyl. tak sme im ju poslali späť. takže teraz ako to má byť zaúčtované?
Zuzicka220, prečítaj si prosím predch. príspevky vyššie, tam už odpovede máš. Napr. prísp. č.12.
0 0
zuzicka220 zuzicka220

zuzicka220 je offline (nepripojený) zuzicka220

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
Ok, tak to zaúčtujem tak ako mi to poradili predtým. snáď to bude tak v poriadku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať