Zavrieť

Porady

Pozemok za domom

Dobrý deň, poprosila by som o radu. Rodičia majú byt v OV. Pozemky za bytom nemájú v OV, len ich užívajú už asi 18 rokov spolu so susedmi. Pozemky po prepise momentálne patria pozem.fondu, ktorý im ich ponúkol na predaj za trhovú hodnotu staveb. pozemku . Cena sa nám zdá prehnaná, pozemok ma 100 m2 - je to záhrada. Nevieme či nie je možné požiadať o radu, nakoľko cena je prehnaná a doteraz sa o pozemky nikto nezaujímal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    radsej by som to kupil nech to nepredaju niekomu inemu.... kolko je podla nich trhova cena?

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    tak to je 250tis a este sa o to podelia ... ja by som to kupil... ale samozrejme cenu treba skusit dat dole
    ale riskovat ze o to pridu? predstav si ze by tam niekto zacal stavat

    VeronikaT je offline (nepripojený) VeronikaT

    VeronikaT
    a v akej lokalite to je?
    ale žiaľ, teraz to vyzerá tak, źe kazdý pýta čo najviac a keď nekúpiš ty, kúpi niekto iný...
    jedine tak skúsit vyjednávať...
    je to primestská čsť mesta, takmer dedina. Kazdy zo susedov ma pozemok 100m2, takze to je 250.000,-Sk. Doteraz to vlastne ani nebolo evidovane ako stavebny pozemok. Ta plocha za domom je pomerne kratka a na konci je plot a za domom su rodinne domy
    Ide aj o to, ze nikdy nebola na uzivanie ani ziadna najomna zmluva. Len sa tam ludia o to starali aby to nezarastalo.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    jaj tak to je ... kazdy ma 100metrov? na tak to by som urcite kupil lebo za chvilu tam mate postavenu bytovku
    ale ak sa tam neda stavat tak to kupovat nemusite lebo to nekupi nikto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.