Zavrieť

Porady

Darčekové poukážky

Ak chce firma na akciu pre deti darovať darčekové poukážky a nechce k tomu žiadnu zmluvu, musí OZ mať k tomuto daru darovaciu zmluvu aj v prípade, že tieto darčekové poukážky dá pri akcii deťom v sútaži?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pre obidve strany je vzdy prehladnejsie z dovodu dokladovania zdanovania prijmov a na druhej strane opravnenosti/neopravnenosti nakladov ak maju podpisanu zmluvu. Pre OZ bude darovacia zmluva dokumentom ze poukazky boli prijmom ktory nie je predmetom dane a pre poskytovatela poukazok bude zmluva dokumentom ze poskytnutie daru bohuzial podla sucasnej legislativy nie je danovym nakladom a preto to bude musiet zohladnit pri vycislovani zakladu dane.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    victoria Pozri príspevok
    Pre obidve strany je vzdy prehladnejsie z dovodu dokladovania zdanovania prijmov a na druhej strane opravnenosti/neopravnenosti nakladov ak maju podpisanu zmluvu. Pre OZ bude darovacia zmluva dokumentom ze poukazky boli prijmom ktory nie je predmetom dane a pre poskytovatela poukazok bude zmluva dokumentom ze poskytnutie daru bohuzial podla sucasnej legislativy nie je danovym nakladom a preto to bude musiet zohladnit pri vycislovani zakladu dane.
    victoria,
    dakujem za odpoved, ale ako postupovat v pripade, ze nam chcu darovat povedzme fotoaparat a nechcu spisat darovaciu zmluvu. Ako postupovat v takom pripade?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    No mala by tam byt aspon nejaka symbolicka suma, inak si neviem predstavit ako nieco zaradite do uctovnictva ? Budete zistovat obstaravaciu reprodukcnu cenu ? Minimalne kvoli zaradeniu do operativnej evidencie majetku by ste mali mat aspon nejaky podklad. Alebo sa chcete tvarit ze ste nic nedostali ?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Je to vo vasom zaujme, ak oni nechcu tak si aspon vy pripravte nejaku jednoduchu darovaciu zmluvu aspon na 1,-Sk.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    victoria Pozri príspevok
    Je to vo vasom zaujme, ak oni nechcu tak si aspon vy pripravte nejaku jednoduchu darovaciu zmluvu aspon na 1,-Sk.
    victoria,
    dakujem, budeme to musieť veru takto vyriešiť.
    damati

    Darčekové poukážky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.