Zavrieť

Porady

choroba z povolania

Dobrý deň,

roky som bola zamestnaná v jednej firme, mala som sedavé zamestnanie pri PC, v neustálom prievane.
Skončilo sa to operáciou krčnej chrbtice. Už takmer rok som PN a chystám sa podať si žiadosť o invalidný dôchodok.
Keďže všetky tieto problémy chápem ako dôsledok svojej práce, chcela by som sa spýtať, či je reálna možnosť definovať môj stav ako chorobu z povolania, ako mám postupovať a na koho sa mám obrátiť, aby mi choroba z povolania bola uznaná.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pýtaj sa na pracovné lekárstvo. Tam budú vedieť posúdiť Tvoju chorobu a poradia Ti. Mám informáciu, že je potrebné absolvovať nemocničné vyšetrenie ( u nás chodia do FN v Martine) Pokiaľ by Ti priznali chorobu z povolania, bolo by lepšie si vybaviť rentu a nie ID. Rentu Ti už nikto nezoberie a je vyššia, ale ID Ti môžu zobrať alebo znížiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.