Zavrieť

Porady

Hluk v prevádzkach

http://www.sme.sk/c/4010762/stat-hro...i-za-hluk.html

Takmer každý podnikateľ by mal mať najneskôr do septembra doklad o tom, že dodržiava únosné miery hluku, vibrácií a infrazvuku. Ak ho nemá, hrozí mu pokuta. Nezáleží na tom, či ide o predajňu ponožiek, bar, alebo veľký výrobný závod. Rozhodujúce je, či má zdroj hluku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Ten predpis má absurdne široký záber. Som SZČO (príležitostné veci), inak som zamestnanec. NEmám vlastnú prevádzku, používam súkromné auto na veci spojené so živnost.prácou, rovnako súkormný počítač, telefón mám na živnosť (väčšinou hlasitý odposluch nepoužívam, takže hluk nevytváram). Čo si mám dať zmerať? Najlepšie je, že kompetentní na toto tiež nevedia odpovedať, ale ak nemám zmerané nič, tak dostanem pokutu. Tak si dám zmerať to, že nevyrábam žiadny hluk, len neviem, kde umiestnia prístroj.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    .... prosím o číslo § v zákone 355/2007 Z.z., kde sa o tomto píše, ak ho niekto má. Vďaka.

    dadula21 je offline (nepripojený) dadula21

    dadula21
    a čo hluk na ulici...ked si suded spravil dielňu na ceste? Každý deň vyťahuje frézu a iné stroje s ktorými pracuje na ceste. V dome nepočujem vlastného slova a to nehovorím o deťoch ked chceme ísť na ulicu...vzťahuje sa aj na takúto hlučnosť nejaký zákon...pomôžte niekto prosííím alebo uvítam aj dobré rady, dakujem

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zase niekto niečo vymyslel a nedomyslel.Už vidím, ako to kontrolujú,keď už teraz kričia ,že nestíhajú a nemajú ľudí
    Mám pod oknami motor chladiaceho zariadenia zo susednej prevádzky,už vidím, ako v septembri "vypne"

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Hluk treba zmerať len na polrokPodnikatelia budú potrebovať doklady o premeraní vonkajších zdrojov hluku asi len pol roka. Potom ministerstvo zdravotníctva povinnosť zo zákona odstráni.




    http://www.sme.sk/c/4023072/hluk-tre...na-polrok.html


    ... nepodarilo sa presadiť v zákone o PZS povinnosť na všetkých podnikateľov, tak sa skúša niečo iné...cena za zmeranie minimálne päťtisíc korún... pokuta od päťtisíc po pol milióna korún

    ... prosím Vás neťukajte do klávesníc tak hlasito ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.