Zavrieť

Porady

predaj bytu s ťrchou

neviem či som správne zaradila tento príspevok ale nenašla som nič vhodnejšie.
potrebovala by som poradiť ak by vedel niekto...
mám záujem predať v buducnosti byt ale mám na ňom ťarchu /požička/,chcem kúpiť večší,ako mám postupovať?neviem si to veľmi predstaviť ako dokážem predať a kúpiť iný keď mám tam ťarchu.
najprv musím predať byt a tak kupim iný, ale ako keď je tam tarcha?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    No, my sme kupovali dom s ťarchou. Bývalý majiteľ mal v banke úver s väčším úrokom, lebo vedel že ho bude chcieť predať. Tak to bolo bez problémov. Kupovali sme ho na hypotéku, tak z našej hypotéky sa najprv vyplatil jeho úver, a ostatok bol jeho. No vy to asi tak nemáte.

    Ja by som to skúsila tak, že si nájdeš kupcu na byt s hotovosťou, spíše sa zmluva o budúcej zmluve, do ktorej dáte, že kup. vyplatí váš úver, tým pádom už nebude na LV ťarcha a môže ísť normálna kúpna zmluva.

    Ostatné peniaze z kupnej ceny budú vaše. Ja by som to tak skusila, no skús sa poradiť aj s nejakou serioznou realitkou, oni sa lepišie vyznajú.

    Hadam dobrá rada. pa.

    nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

    nelly1810
    áno dobrá ďakujem.ale neviem si predstaviť ako to bude ,kupec ma vyplatí o.k. radšej ja vyplatím zvyšok požičky a byt bude jeho ale kam pojdem zatiaľ keď nebudem mať kupený byt - lebo kým nepredám moj nebudem mať peniaze na iný,a ked ho predám kam pojdem?ku rodičom ?to nie,.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nelly1810 Pozri príspevok
    neviem či som správne zaradila tento príspevok ale nenašla som nič vhodnejšie.
    potrebovala by som poradiť ak by vedel niekto...
    mám záujem predať v buducnosti byt ale mám na ňom ťarchu /požička/,chcem kúpiť večší,ako mám postupovať?neviem si to veľmi predstaviť ako dokážem predať a kúpiť iný keď mám tam ťarchu.
    najprv musím predať byt a tak kupim iný, ale ako keď je tam tarcha?
    ďakujem
    V prospech koho je tá ťarcha? Je to v prospech banky? Ak áno, treba sa spojiť s bankou a dohodnúť sa s ňou. Myslím, že sa bežne ponúkne iná nehnuteľnosť ako náhrada zábezpeky a banka prevod povolí. Pozor, nie je to však je povinnosť.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    Nasi znami kupovali vacsi byt a predavali svoj mensi, na ktorom bola tarcha. Dali zapisat staru tarchu na novy byt Kupujuci stareho bytu teda kupil tento byt bez tarchy. made in italia hadam chapete.

    nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

    nelly1810
    ano je to tarcha v prospech banky,a kedže menim malý za večší tak by banka nemala robiť drahoty,a ide už len o sumu 400,-tisíc .ďakujem za rady

    predaj bytu s ťrchou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.