Zavrieť

Porady

dom s "podnavratim" - vzdialenost od hranic pozemku

Zdravim,
chcel by som postavit dom s podnavratim, pozemok je siroky 13m - na jednej strane je stary susedny dom postaveny na hranici pozemku - nema tu ziadne okna , na opacnej strane je novy RD cca 3-4m od hranice, takisto tam nema okna. keby mi susedia podpisali suhlas, mohol bu som stavat 1m od hranic pozemku? /okna obyvanych miestnosti by boli len do ulice a do dvora.
Ake vzdialenosti vyzaduje zakon viem, to mi pisat nemusite...zaujima ma ci s takymto riesenim nebude poblem.DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    radila som sa presne o tejto problematike.
    Ubezpečili ma, že so súhlasom susedov môžem stavať aj na hranici pozemku. Ide už o zastavanú časť obce.

    Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

    Zypsik
    So suhlasom susedov mozes stavat az na hranicu - mali sme na to aj stavebne povolenie, kvoli neskorsim upravam (pripadna izolacia, vymena strechy,...) odporucam nejaku rezervu nechat.

    Macy32 je offline (nepripojený) Macy32

    Macy32
    súhlasím a dodávam, že dovolená vzdialenosť od oboch susediacich domov by mala byť minimálne 7m, a ak by to malo byť fér, tak ty 3,5m a on 3,5m inak aj on 1m aty 6m, ale ak dovolí tak aj na hranicu.

    dom s "podnavratim" - vzdialenost od hranic pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.