Zavrieť

Porady

Eskimo rezy

ESKIMO REZY


Cesto: 2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček krupic. cukru
1 PDP
1 vanilkový cukor
2 vajcia
1 hrnček mlieka
½ hrnčeka oleja
2 PL kakaa
Krém: ½ l mlieka
2 kokosové pudingy
125g masla
100g práškového cukru
1 kyslá smotana

Postup:
Suroviny na cesto zmiešame v mise a dáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri cca 180 stupňoch 25 – 35 min.
Uvaríme hustý puding a vychladíme. Vyšľaháme maslo s cukrom. Do masla zašľaháme po lyžičkách puding a kyslú smotanu.
Krém natrieme na vychladený korpus. Nakoniec pofŕkame čokoládou. Dáme stuhnúť.

Prajem dobrú chuť!!!!
Usporiadat
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

bobotova Pozri príspevok
ESKIMO REZY


Cesto: 2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček krupic. cukru
1 PDP
1 vanilkový cukor
2 vajcia
1 hrnček mlieka
½ hrnčeka oleja
2 PL kakaa
Krém: ½ l mlieka
2 kokosové pudingy
125g masla
100g práškového cukru
1 kyslá smotana

Postup:
Suroviny na cesto zmiešame v mise a dáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri cca 180 stupňoch 25 – 35 min.
Uvaríme hustý puding a vychladíme. Vyšľaháme maslo s cukrom. Do masla zašľaháme po lyžičkách puding a kyslú smotanu.
Krém natrieme na vychladený korpus. Nakoniec pofŕkame čokoládou. Dáme stuhnúť.

Prajem dobrú chuť!!!!
jej toho oleja má byť 1/2 hrnčeka a takisto aj mlieka do krému. Neviem prečo sa to tak stalo!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Vyskúšam, takéto môžem kedykoľvek. Jednoduché, rýchle.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

Už som aj upiekla. Ešte som dala rastlinnú šľahačku. Výbornééééé
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

nela88 Pozri príspevok
Už som aj upiekla. Ešte som dala rastlinnú šľahačku. Výbornééééé
Kde kupujes rastlinnu slahacku a pod akym nazvom presne?
0 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

Som rada, že Vám chutili. Aj ja dávam šľahačku , ale až pri servírovaní na každý kúsok. Kamarátka skúšala aj s karamelovým pudingom, že aj tie sú dobré, ale nemám vyskúšané.
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

tina1- šľahačku som kúpila v metre. Je 1-litrová, značka Meggle, a volá sa Creme Patisserie a vyrába to Rajo Bratislava. Ja by som prijala radšej 1/2l , ale takú som ešte nevidela.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

nela88 Pozri príspevok
tina1- šľahačku som kúpila v metre. Je 1-litrová, značka Meggle, a volá sa Creme Patisserie a vyrába to Rajo Bratislava. Ja by som prijala radšej 1/2l , ale takú som ešte nevidela.
Dakujem, verlmi si mi pomohla, skusim pozhanat, konecne si aj ja zamaskrtim na slahacke
0 0
mariabuncekova mariabuncekova

mariabuncekova je offline (nepripojený) mariabuncekova

TO CESTO JE VELMI HUSTE PLNKA JE DOBRA
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

vyskúšala som ten recept, u nás eskimo rezy zožali veľký úspech
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,



Potrebujeme:
  • Cesto:
  • 2 hrnčeky hladkej múky
  • 1 hrnček krupicového cukru
  • 1 balíček kypriaceho prášku
  • 1 balíček vanilínového cukru
  • 2 vajcia
  • 1 hrnček mlieka
  • 1/2 hrnčeka oleja
  • 2 PL kakaa

    Krém:
  • 400 – 500 ml mlieka
  • 2 kokosové pudingy
  • 125 g masla
  • 100 g práškového cukru (alebo podľa chuti)
  • 1 kyslá smotana
Postup:
1. Suroviny na cesto zmiešame v hlbšej mise a vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie. Dáme piecť do vyhriatej rúry na 25 až 35 minút pri teplote 180 °C.
2. Uvaríme hustý puding, ktorý necháme vychladnúť. Medzitým vyšľaháme maslo s cukrom. Do masla zašľahávame po lyžiciach vychladnutý puding a kyslú smotanu.
3. Krém natrieme na vychladnuté cesto, pofŕkame čokoládou, aby sme vytvorili efektné zdobenie a koláč dáme stuhnúť do chladu. Nakrájame na úhľadné rezy dlhým rozohriatym nožom.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Vyzerá dobre, dala by som si. AJ keď si hovorím, že túto tému otvárať nebudem, lebo len čo otvorím recepty, prečítam a už aj priberiem. Asi jem očami
0 0
ozin ozin

ozin je offline (nepripojený) ozin

Kokosový puding som u nás nenašla..dávam iný. Kde kupujete kokosový puding.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

ozin Pozri príspevok
Kokosový puding som u nás nenašla..dávam iný. Kde kupujete kokosový puding.
U nás sa dá kúpiť v tescu, v jednote , v balla predajniach ale aj vo večierke. Nikdy som si ich nevšimla,až keď som ich účelovo hľadava, boli tam.Určite niekde kúpiś.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

ozin Pozri príspevok
Kokosový puding som u nás nenašla..dávam iný. Kde kupujete kokosový puding.
- neviem, kde je to u vas, ale ani u nas som ani v jednom obchode kokosovy puding nevedela kupit, dnes u nas otvarali druhu billu, kokosovy puding nieto
- vsade mi povedali, ze existuje, ale ze treba ho hladat tam, kde maju vacsi sortiment tovaru - myslim ze je to smutne
- minuly piatok som ho vsak kupila v kosiciach - dr.oetker, v dargove su potraviny balla, mohla som ho kupit za vagon, stal asi 9.50 SKK, aj kolegyniam som zobrala, lebo sa chystame skusit upiect tento zakusok
- myslim si, ze s inym pudingom to nie je ono, ta kokosova chut je pre eskimo typicka, nepamatate eskimo nanuk ???

0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

olybaba Pozri príspevok
- neviem, kde je to u vas, ale ani u nas som ani v jednom obchode kokosovy puding nevedela kupit, dnes u nas otvarali druhu billu, kokosovy puding nieto
.
.
.
- myslim si, ze s inym pudingom to nie je ono, ta kokosova chut je pre eskimo typicka, nepamatate eskimo nanuk ???
ja som tento zákusok robila už dvakrát. prvýkrát som nemala kokosový puding, tak som to robila z vanilkového, takého aký ide na dukátové buchtičky. a druhýkrát originál z kokosového, ako je priložený v tvojom príspevku, kúpila som ho v Kauflande, mali ho tam kopy.
(ináč, najprv som vymiešala vajcia s cukrom, potom to cesto nebolo také husté, ako píše ktosi vyššie, že cesto je príliš husté)
ale aký bol koláč... myslím, že bol skvelý aj s vanilkovým aj s kokosovým pudingom, pretože sa mi neušlo ani z jedného druhu
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

kokosovy puding som kupila v kauflande
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
- upiekla som eskimorezy - chvalim, vynikajuce
- piekla som na mensom pekaci, na skusku, nabuduce urcite budem na vacsom

zatisie - eskimorezy a klavesnica
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
- upiekla som eskimorezy - chvalim, vynikajuce
- piekla som na mensom pekaci, na skusku, nabuduce urcite budem na vacsom

zatisie - eskimorezy a klavesnica
Puding mám z Billy....v recenziach som našla kritiku na cesto, že je suché....je to pravda?
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Pamätám, bolo to za 50 halierov a nejedli sme ho, ale žrali (s prepáčením). Bolo to dobré. (Je to reakcia k príspevku, či si pamätáme eskimo nanuk).
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Typickým znakom eskima bolo, že nebol na paličke ako ostatné nanuky, a tak sme ho vylizovali z bielo-modrého papierika a vyzerali sme ako po ........ - no ako keby sme jedli krupičnú kašu v noci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať