Zavrieť

Porady

Poštípanie od osy

Dnes ma poštípala osa, dosť ma to bolí, mám tam poriadny fľak. Prosila by som o radu niekoho, kto vie čo si mám na to dať. Natrela som to octanom, dúfam že to do zajtra trocha odpuchne. V pondelok ideme na dovolenku, hádam ju nebudem musieť zrušiť!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Dobrý je octanový obklad. Na opuch.
    Po uštipnutí hmyzom používam tiež Fenistil gél. Nesvrbí a keď si to nedráždiš škrabaním, tak sa to skôr zahojí.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som mala zvykom,keď bol syn malý, nosiť do prírody maličkú fľaštičku octu.
    Po poštipnutí som hneď potrela a bolo po probléme.V 99% bez následného opuchu.
    Keď nás napr.osa poštípe doma,používam ocot na vatičke a chvíľu podržím.
    Pomáha to.

    Leggy je offline (nepripojený) Leggy

    Leggy
    donedavna som pouzivala len obycajny ocot,ktory vzdy pomohol,ak som si to natrela hned po ustipnuti a proti bolesti lad.Teraz po poslednom ustipnuti sa u mna prejavila alergia,takze odpuchnem len ak si dam lieky,to ale hadam nieje tvoj pripad.Najdlhsi opuch,ktory som mala bol viditelny asi tyzden,dovolenku to urcite nepokazi

    Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

    Monika V.
    arizona Pozri príspevok
    Ja som mala zvykom,keď bol syn malý, nosiť do prírody maličkú fľaštičku octu.
    Po poštipnutí som hneď potrela a bolo po probléme.V 99% bez následného opuchu.
    Keď nás napr.osa poštípe doma,používam ocot na vatičke a chvíľu podržím.
    Pomáha to.
    To s tým octom som spravila hneď, teraz som si dala octanovú masť, tak dúfam že do rána sa to zmierni. Dosť mi to opuchlo a bolí to, tak sa budem snažiť nejako zaspať. Ale ďakujem za rady, aspoň som si overila, či som spravila dobre to čo som spravila.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Monika V. Pozri príspevok
    Dnes ma poštípala osa, dosť ma to bolí, mám tam poriadny fľak. Prosila by som o radu niekoho, kto vie čo si mám na to dať. Natrela som to octanom, dúfam že to do zajtra trocha odpuchne. V pondelok ideme na dovolenku, hádam ju nebudem musieť zrušiť!?
    Sú v tom príspevku dobré rady, ale ten opuch nijaká vec nezastaví iba ak si včelárka a si zvyknutá na jed. Neboj sa za 2-3 dni ten opuch zmizne

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    Aké milé písať tu takéto problémy? načo je pohotovostný lekár, čo tak zavolať mu? písať na net o poštípaní:-))..bééé, sadla mi mucha na kolenoooo:-)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    bobino38 Pozri príspevok
    Aké milé písať tu takéto problémy? načo je pohotovostný lekár, čo tak zavolať mu? písať na net o poštípaní:-))..bééé, sadla mi mucha na kolenoooo:-)
    A prečo nie? Odskúšané rady sa vždy zídu.
    Prečo by som mala s každým štípancom cestovať na pohotovosť?
    Alebo telefonovať lekárovi? Čo by mi asi cez ten telefón poradil? Možno niečo z toho, čo už napísali poradáčky

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    arizona Pozri príspevok
    A prečo nie? Odskúšané rady sa vždy zídu.
    Prečo by som mala s každým štípancom cestovať na pohotovosť?
    Alebo telefonovať lekárovi? Čo by mi asi cez ten telefón poradil? Možno niečo z toho, čo už napísali poradáčky
    Vysedela by som si hodiny, kým by som prišla na rad a bolo by mi smutno, keby mi pán doktor povedal: " beeéé s takým štípancom prísť na pohotovosť.....".
    Niekedy viac pomôžu staré babské rady.

    Bobino38, nie si náhodou lekár?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.