Zavrieť

Porady

Sformatovanie harddisku pri notebooku

Zdravim, potrebujem poradit:
Mam notebook Acer Aspire 3100, do ktoreho sa mi dostali nejake trojske kone a virusy. Pri ich odstranovani som zmazal aj nejake dll subory z registrov a notebook zacal blbnut.

chcel by som sformatovat hardisk, len je tu problem:
- windows xp, ktory je legalny nemam na ziadnom CD pretoze bol uz v notebooku
- v notbooku existuje nejaka tajna particia s vyrobnymi nastaveniami alebo cosi take
- disk je rozdeleny na 3 casti:
C, D a tajna particia

Pri kupe notebooku som si urobil recovery cd, kedze to odomna samo ziadalo.

Chcem podotknut, ze nikdy som disk neformatoval a ani nenahadzoval windows.

Vie niekto poradit ako na to? (najlepsie v bodoch)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    scevo Pozri príspevok
    Zdravim, potrebujem poradit:
    Mam notebook Acer Aspire 3100, do ktoreho sa mi dostali nejake trojske kone a virusy. Pri ich odstranovani som zmazal aj nejake dll subory z registrov a notebook zacal blbnut.

    chcel by som sformatovat hardisk, len je tu problem:
    - windows xp, ktory je legalny nemam na ziadnom CD pretoze bol uz v notebooku
    - v notbooku existuje nejaka tajna particia s vyrobnymi nastaveniami alebo cosi take
    - disk je rozdeleny na 3 casti:
    C, D a tajna particia

    Pri kupe notebooku som si urobil recovery cd, kedze to odomna samo ziadalo.

    Chcem podotknut, ze nikdy som disk neformatoval a ani nenahadzoval windows.

    Vie niekto poradit ako na to? (najlepsie v bodoch)
    Na tej tajnej partícii máš celú inštalačku Windowsu. Zavolaj si do HelpLine Aceru (myslím, že sú v Brne) a oni ti povedia, ako sa dostať na tú tajnú partíciu. Raz som to robil, ale už si tonepamätám. Viem len, že pri štartovaní treba pred nabehnutím BIOSu dať tuším F3 - recovery a potom sa dá dostať do tej partície cez nejaké heslo (tuším 11111).

    Ak máš recovery zálohu, môžeš to skúsiť aj z toho spustiť.

    Neboj sa zavolať do Aceru, poskytnú ti podporu. Sú vcelku ochotní.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Inak co sa tyka instalacie xp, tak skus precitat tento topic http://www.porada.sk/t87897-preinsta...e-windows.html najdes tam linky na instalaciu XP a skus jak pise chobot (nemam s takymi tajnymi partic. skusenosti) lenze bootovat ti nebude s CD, ale stej tajnej particie

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    scevo Pozri príspevok
    Zdravim, potrebujem poradit:
    Mam notebook Acer Aspire 3100, do ktoreho sa mi dostali nejake trojske kone a virusy. Pri ich odstranovani som zmazal aj nejake dll subory z registrov a notebook zacal blbnut.

    chcel by som sformatovat hardisk, len je tu problem:
    - windows xp, ktory je legalny nemam na ziadnom CD pretoze bol uz v notebooku
    - v notbooku existuje nejaka tajna particia s vyrobnymi nastaveniami alebo cosi take
    - disk je rozdeleny na 3 casti:
    C, D a tajna particia

    Pri kupe notebooku som si urobil recovery cd, kedze to odomna samo ziadalo.

    Chcem podotknut, ze nikdy som disk neformatoval a ani nenahadzoval windows.

    Vie niekto poradit ako na to? (najlepsie v bodoch)
    A ešte existuje aj krajné riešenie - firma Acer ti môže poskytnúť kompletné inštalačné CD pre tvoj NB.

    Treba ale vypísať takú žiadosť, uviesť číslo NB a priložiť kópiu faktúry. Stojí to síce 1000 SKK, ale máš v ruke spoľahlivé a originál médium, z ktorého môžeš kedykoľvek v prípade potreby znovu zreinštalovať svoj systém.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    moja sestra ma hp notebook a tiez tam ma recovery disk..navod na instalaciu mala v knizocke, ktora bola k notebooku..nemate nieco podobne k nemu?

    Sformatovanie harddisku pri notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.