Zavrieť

Porady

Výška poterov

Nazdar.

Idem robiť potery, ale presne neviem koľko treba vynechať miesta ( o koľko nižšie sa zalieva poter od skutočnej výšky podlahy) na uloženie plávajúcej podlahy a koľko na dlažbu. Stačí 1 cm. Nie je to pri dlažbe a plávajúcej inak? Ide mi o to by tam, kde sa mi stretáva dlažba a plávajúca nebol veľký "schod". Ako ste to robili. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evita je offline (nepripojený) evita

    tá čo chce veľa vedieť evita
    Myslím, že v každej miestnosti by mala byť výška poteru v jednej rovine s ostatnými miestnosťami. Keď budeš dávať plávajúcu podlahu a hneď vedľa nej sa ti bude napájať dlažba, riešila by som to prechodovými lištami. Veď aj tak musíš nejakým spôsobom ukončiť plávajúcu podlahu.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Dobré je mať pevne vybratú skladbu budúcej podlahy a od nej sa odratávať.
    Nezabudni na izolácie proti kročajovej nepriezvučnosti ( zvuková izolácia).
    Vychádzaj z hrúbky dlažby prípadne drevenej podlahy alebo lamina - to ťa nepustí a kontaktné lepidlá neovplyvníš ( ani u dlažby ani u drevenej podlahy ) ale vždy máš k dispozícii doporučované hodnoty od dodávateľa ( hrúbky malty a lepidla...).

    Najviac si daj pozor na rovinnosť ( ak nerobíš nivelačku) aby si výškovo neuletel.

    Veľa zdaru a dobrú vodováhu a presné oko.

    jezko22 je offline (nepripojený) jezko22

    jezko22
    poter sa robi cely v rovnakej vyske,pre cely dom,nedaval by som menej ako 3cm.dnes sme jeden robili a nezabudni na sietovinu,staci ta nejtensia.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Obvyklá hrúbka dlažby alebo plávajúcej podlahy je 8 mm.Pre takto hrubú dlažbu sa ráta 13 mm konštrukčná výška.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.