Zavrieť

Porady

Zamestnanec je PN, má prémiu, ako platí poistné

Ahojte!

Chcem sa spýtať, zamestnance je PN 60 kalendárnych dní. Zamestnávateľ mu však dal prémiu 1000 sk . Platí rovnaké poistné. Program mi neponukol vymeriavaci základ pre všetky poistenia. Minulý mesiac mal tiež prémie 1000 sk a vymeravaci základ bol pri všetkých poisteniach.
Podľa mňa by mal platiť všetky poistenia. alebo sa mýlim.
Dakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Z vyplatených prémií pri celomesačnej Pn je odvod do ZP za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Do Soc. poisťovne zamestnanec neplatí nič a zamestnávateľ platí na úrazové poistenie.

    jajko21 je offline (nepripojený) jajko21

    jajko21
    ďakujem za odpoveď. Ten zamestnance začal byť na PN od 02.06., či to nie je celý mesiac, síce 1.06. bola nedeľa, ale za jún som mu vpodstate zrazila z tej premie 13,4 %. a teraz v júli teda len 4 % - zdravotné.

    Zuzka 1 je offline (nepripojený) Zuzka 1

    Zuzka 1
    Dobrý deň potrebovala by som poradiť. Zamesnanec bol na PN od 11.11.09 k tomu dostal odmenu 200 EUR ako sa vypočítajú odvody do SP na nemocenské.... berie sa VZ spolu alebo sa to člení keď je PN.....pre nemocenské a starobné, invalidné, garančné, úrazové.... ďakujem za pomoc

    Zamestnanec je PN, má prémiu, ako platí poistné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.