Zavrieť

Porady

Registračný list

Poradí mi niekto??? Pri prihlasovaní do Soc. poisťovne v registračnom liste som vpisovala aj dátum zániku poistenia aj to zobralo, ale pri vytlačení registračného listu som tam dátum zániku poistenia nemala. Mám odhlásenie zadávať znovu novým registračným listom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Predpokladám, že píšeš o PDF verzii tlačiva z webu SP. Tak v úvode tlačiva sú políčka "prihláška", "odhláška" ... atď. Pokiaľ zadáš prihlášku - nevytlačí dátum odhlásenia. Na každý úkon (prihlásenie, odhlásenie, zmena, zrušenie prihlásenia) musí byť zvlášť vyplnené tlačivo.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Terezia13 Pozri príspevok
    Poradí mi niekto??? Pri prihlasovaní do Soc. poisťovne v registračnom liste som vpisovala aj dátum zániku poistenia aj to zobralo, ale pri vytlačení registračného listu som tam dátum zániku poistenia nemala. Mám odhlásenie zadávať znovu novým registračným listom?
    Ak to robíš cez softver, pravdepodobne si zle zapísla údaje do osobných údajov zamestnanca.
    Skús napísať viac, aj to aký program používaš... skôr ti poradíme.

    Dá sa na SP stornovať RLFO a zadať nový.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    Vypísala som RL FO na prerušenie poistenia pre zamestnanca, ktorý mal dnes absenciu... v tabulke 10. mi soft-POHODA vyplnil len dátum zániku poistenia. ...čo mám dopísať ručne do kolónky "dôvod prerušenia"?
    ...keď v utorok nastúpi do zamestnania musím znova poslať do SP RL FO a hore zaškrtnúť prihlásenie?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Do kolónky dátum vzniku poistenia napíšeš dnešný dátum a ako dôvod prerušenia uvedieš 3 t.j. neospravedlnená absencia v práci.
    Ak v utorok resp. neskôr nastúpi do práce ako dôvod znova uvedieš 3 a dopíšeš dátum zániku prerušenia.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    tuta Pozri príspevok
    Do kolónky dátum vzniku poistenia napíšeš dnešný dátum a ako dôvod prerušenia uvedieš 3 t.j. neospravedlnená absencia v práci.
    Ak v utorok resp. neskôr nastúpi do práce ako dôvod znova uvedieš 3 a dopíšeš dátum zániku prerušenia.
    ...takže budem posielať 2 RL FO?
    ...jeden vznik prerušenia 12.09.2009 a druhý zánik prerušenia s dátumom zániku 16.09.2008 (utorok 16.9.2008 nastúpil do práce)
    ...a na obidvoch budem mať hore zaškrtnuté x prerušenie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SAIVI Pozri príspevok
    ...takže budem posielať 2 RL FO?
    ...jeden vznik prerušenia 12.09.2009 a druhý zánik prerušenia s dátumom zániku 16.09.2008 (utorok 16.9.2008 nastúpil do práce)
    ...a na obidvoch budem mať hore zaškrtnuté x prerušenie?
    ÁNO dva RLFO. Jeden začiatok prerušenia, a druhý jeho ukončenie. Bude to 2x prerušenie.

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ..dakujem
    ...a aký dám dátum na ukončenie prerušenia 16eho, alebo 15eho ...včera bol sviatok, tak neviem : ( ...v práci nebol len toho 12.09.2008

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SAIVI Pozri príspevok
    ..dakujem
    ...a aký dám dátum na ukončenie prerušenia 16eho, alebo 15eho ...včera bol sviatok, tak neviem : ( ...v práci nebol len toho 12.09.2008
    Ak nastúpil dnes, tak dnešný, ale ak včera pracoval,(pochybujem) tak včerajší.

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Urobila som dosť veľkú chybu, minulý týždeň som odosielala okolo 30 odhlášok a niekoľko prihlášok, dnes pri kontrole som zistila, že som neodoslala jednu prihlášku, čo mám robiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MIRKA111 Pozri príspevok
    Urobila som dosť veľkú chybu, minulý týždeň som odosielala okolo 30 odhlášok a niekoľko prihlášok, dnes pri kontrole som zistila, že som neodoslala jednu prihlášku, čo mám robiť?
    Poslať.

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Aký postih môže dostať firma za oneskorené odoslanie prihlášky? Aby som vedela načo sa pripraviť...

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Zatiaľ som sa nestretla s tým, aby SP postihovala, ale každopádne to pošli čím skôr.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Odoslať okamžite, ako už bolo radené. No a postih? Tiež som sa s tým zatiaľ nestretla, ale jediným postihom bude pokuta. Takže čím menej dní bude to oneskorenie, tým bude nižšia. No ale myslím si, že pokutu vyrúbia asi jedine pri celkovej kontrole zo SP.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jankasm Pozri príspevok
    No ale myslím si, že pokutu vyrúbia asi jedine pri celkovej kontrole zo SP.
    Presne tak, poznám taký prípad. Zamestnávateľ tak dlho šaškoval, že sám mzdový účtovník bol v tom nevinne.Na sumu si však nepamätám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.