Zavrieť

Porady

účtovanie polatok za komunálny odpad

Dobrý deň dostal som z mesta platobný výmer na komunálny odpad za rok 2008, poprosil by som o radu ako to správne zaúčtujem.

Stačí mi vystaviť VPD a účtovať to len v PD ako VOZD – prevádzková réžia a priložiť platobný výmer ?
( budem to uhrádzať naraz v hotovosti do pokladne mesta )

Zaevidovať záväzok - aj do knihy záväzkov ? Ak áno tak môžem napr. aj takto :

Veriteľ = mesto
Vznik záväzku = dátum doručenia platobného výmeru
Účtovný doklad = číslo platobného výmeru
Druh záväzku = poplatok za komunálny odpad
Výška = podľa platobného výmeru
Úhrada = dátum úhrady, číslo dokladu VPD

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dark32 je offline (nepripojený) dark32

    dark32
    Nemá sa považovať platobný výmer za faktúru, veď obsahuje vlastne všetky jeho náležitosti a je v nej určená aj lehota splatnosti ? Bol mi doručený 02.08.2008 a splatnosť je až 18.08.2008.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Kedysi som účtovala komunálny odpad na základe platobného výmeru.
    Nepovažujte to za faktúru, ale zaevidujte to do knihy záväzkov. Urobila som si predpis úhrady na základe toho platobného výmeru, priložila k nemu jeho kópiu, poznačila do knihy záväzkov, po úhrade bankovým prevodom (pokladničným výdajom) zaznačila aj tieto údaje.

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Mne zavolali z OcU, aby som si prišla pre výmer, hned som to v hotovosti uhradila a účtujem len v PD - cez pokladnu. Pri kontrole mi to nevytkli.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ja to robím tak, že keď príde výmer a viem, že pôjde úhrada bankovým účtom, tak to zapíšem do knihy záväzkov, ale nie ako faktúra /na to nás upozornila daňová kontrola/ ale ako ostatné záväzky. Veriteľ, dátum dodania, a tieto ostatné náležitosti dávam tak isto ako je hore uvedené. Ak by som vedela, že to pôjdem hneď uhradiť v hotovosti, tak by som to asi aj tak prijala, pretože platobný výmer bol doručený skôr, ako som to zaplatila. Ale keby bol doručený a hneď zaplatený, tak ako vraví inuš, tak by stačilo cez PD.

    účtovanie polatok za komunálny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.